Krētas sala (2023)

Informācija par kūrortu

Krēta ir grieķu zemes patiess dārgums, kurš atklāj noslēpumus un vērtības, kuras sala glabājusi jau gadsimtiem ilgi. Tā ir saules pielieta vieta ar sirsnīgiem un lepniem cilvēkiem, kuriem nācies piedzīvot gan daudz slavas, gan dzīves mirkļus. Daba ir dāsni apveltījusi šo salu ar neparastu ainavu daudzveidību: dziļām aizām, ielīčiem ar zilganzaļu ūdeni no četrām jūrām, kuras apskalo Krētu, un brīnišķīgo pludmaļu baltajām smiltīm

Krēta ir Grieķijas lielākā sala, tā atrodas Vidusjūras pašā centrā un tā ir Eiropas galējais dienvidu punkts. Šī vieta ir slavena ar savu maigo klimatu, bezgala interesanto vēsturi un lielisko servisu. Salas platība sastāda 8 400 kv.m, salas platums ir 60 km. Galvaspilsēta- Herakliona.

Klimats- subtropu, viens no veselīgākajiem un maigākajiem Eiropā. Gada siltajā laikā- jūlijā un augustā gaisa temperatūra nepārsniedz 32 grādus. Vidējā ūdens temperatūra ir 25 grādi.  

Valoda- grieķu. Lielākā daļa iedzīvotāju pārvalda arī angļu valodu. Tūrisma nozarē strādājošais apkalpojošais personāls pārvalda arī vācu, franču un krievu valodas.

Iedzīvotāju pamatdaļa ir pareizticīgie, nelielo daļu kristiešu sastāda katoļi un musulmaņi.

Grieķijas naudas vienība ir Eiro. Tiek konvertētas visas brīvi konvertējamās pasaules valūtas. Bankas strādā no 08:00  līdz 14:00 no pirmdienas līdz piektdienai un no 08:00 līdz 13.30 sestdienās.  

Grieķijas un Krētas starptautiskais telefona kods ir 30 81  + vēlamā abonenta numurs. Izeja uz starptautiskajiem sakariem no Grieķijas 00. Var izmantot arī Latvijas mobilo telefonu tīkla operatoru pakalpojumus, pirms tam pieslēdzot starptautisko pieslēgumu. Ir iespēja uz vietas iegādāties arī mobilo sarunu priekšapmaksas kartes un kartes izmantošanai telefonu automātos.

Elektrība: 220 volti, 50 herci.

Salā ir attīstīta ceļu satiksmes sistēma un diezgan bieža sabiedrisko autobusu satiksme.

Taksometru var izsaukt viesnīcā vai pie tūrisma aģentūras pārstāvja.   

Nacionālajā grieķu virtuvē dominē vienkāršība un daudzveidība. Populāri ir ēdieni no jēra gaļas un no jūras veltēm, gatavoti atklātā liesmā. Grieķu tavernās iesakām nobaudīt tādus vietējos ēdienus, kā «Stifado» – miltos sautēts trusis, «Musakas»  – sacepums no gaļas, kartupeļiem un baklažāniem, «Suvlakia» – šašliki, «Garides» – garneles, omāri, «Domates gemistes» – cepti tomāti, pildīti ar rīsiem un gaļu.  No dzērieniem «Uozo» – anīsu degvīnu, «Raki» – vīnogu degvīnu. Slavenos baltvīnus «Demestika», «Kambas», «Mavrodafama». Iesakam nobaudīt arī stipru melno kafiju- «Glikos» (ļoti salda), «Metrios» (vidēja), «Sketos» (bez cukura).

Pirmajās dienās pēc ierašanās salā nav ieteicams ilgi uzturēties saulē. Lai izvairītos no iespējamiem saules apdegumiem ieteicams lietot speciālus saules aizsarglīdzekļus.

 Automašīnas noma: diennakts maksa par auto iznomāšanu ir atkarīga no automašīnas markas. Cenas parasti svārstās robežās no 35 līdz 170 eiro.

 Pēkšņas slimības vai nelaimes gadījumā nepieciešams vērsties pie ārsta, kuru var izsaukt pie viesnīcas administratora vai Jūsu gida. Visi medicīnas pakalpojumi ir par maksu. Ceļojuma apdrošināšanas polišu īpašniekiem ir jāsaglabā visi ārstu izraksti, rēķini par medicīnas pakalpojumiem, kuri ir apstiprināti ar ārsta zīmogu un parakstu, zāļu receptes un to pirkšanas čeki, lai vēlāk tos varētu iesniegt apdrošināšanas kompānijā izdevumu kompensācijai.

LR pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama vīza iebraukšanai Šengenas zonas valstīs.