Korfu sala (2020)

Informācija par kūrortu

Senatnē zināma kā Kerkira-mūsdienās daudziem labāk zināma ar nosaukumu Korfu sala līdz pat šim laikam nav zaudējusi savu pievilcību. Gleznainie dabas skati vijas ar unikālo vietējo arhitektūru, radot neatkārtojamu un apburošu iespaidu. Saukta par "smaragda" salu, pateicoties savai zaļajai dabai un klimatam, Korfu ir viens no Vidusjūras daudzajiem "dārgumiem".

Kūrorti

Gleznainais Gasturi ciemats atrodas dažu kilometru attālumā no galvaspilsētas. Galvenais šīs vietas apskates objekts ir "Ahiliona" pils - slavenā Austrijas Elizabetes vasaras rezidence. Te viņa meklēja mieru pēc sava dēla nāves.

Kanoni - vēl viens izteiksmīgs ciemats, aptuveni 4 km attālumā no galvaspilsētas. No šejienes paveras lielisks skats uz salu, blakus esošo Pontikonisi un Vlahernona klosteri. Runā, ka savu nosaukumu tas aizguvis no lielgabala, ko tur novietojuši tur franči 1789. gadā un, kurš līdz pat šim laikam tur atrodas.

Viena no nedaudzajām tradicionālajām Lefikimi apmetnēm atrodas Korfu dienvidu pusē auglīgajā Lefkimi ielejā, kurā ir bagātīgas olīvu audzes un vīnogulāji. Šī vieta slavena arī ar šeit esošajām baznīcām un klosteriem, kā piemēram, Aios Arsenois baznīcu un Panahija Eleusa klosteri.

Pelekas skaitās viena no krāšņākajām salām un gleznainākajiem kūrortiem Grieķijā kopumā. Atrodas tas kalnā, aptuveni 220 m virs jūras līmeņa. Runā, ka tieši no šejienes ir vērojams pats skaistākais Korfu saulriets. Savā laikā šo brīnišķo skatu ne reizi vien vērojis vācu ķeizars Vilhelms II. Kā pierādījumu šim faktam vietējie iedzīvotāji zin rādīt vietu, kas tā arī saucas "Ķeizara Tronis". Pie tam netālu no šejienes atrodas arī skaistā Glifadas pludmale.

Paleokastrica - vēl viena kūrorta vieta, kas ļoti populāra tūristu vidū, Korfu ziemeļrietumu daļā. Tīra, vēsa jūra, mīkstas smiltis, olīvu audzes iekļautas starp klintīm un zaļiem uzkalniem, tas viss rada šī ciemata neparasto atmosfēru. Kopš 1950.gada Palekoastricā sāka attīstīties tūristiskā infrastruktūra. Šīs vietas krasta līniju veido pludmales, maz līdzīgas viena otrai.

Pludmales

Starp daudzajām salas pludmalēm katrs salas viesis varēs atrast savam noskaņojumam un vēlmēm piemērotu vietu.

Glifadas pludmale, kas atrodas apmēram 16 km uz rietumiem no galvaspilsētas, ir kļuvusi par vienu no pašiem populārākajām salas pludmalēm. Īpaši iecienīts tas ir ģimeņu vidū. Irdenās smiltis, debesszilo ūdeņu apskalotas un zaļo kalnu un klinšu ieskautas, kopā ar labi izstrādāto pludmales infrastruktūru padarīs viesu uzturēšanos šajā vietā bezrūpīgu un neaizmirstamu. Aktīvās atpūtas piekritējiem papildus atpūtai pludmalē pieejams plašs piedāvājumu klāsts- dažādi ūdens sporta veidi, pludmales volejbols, uc, bet golfa mīļotāji varēs izmantot turpat netālu esošo laukumu.

Tiem, kas dod priekšroku atpūtai ar visu ģimeni, var ieteikt smilšu pludmali Dassija, kas atroadas 13 km attālumā no Kerkiras, salas ziemeļaustrumos. Klinšu iekļauta, priežu un olīvu bagāta , šī vieta burtiski grimst zaļumā, ko arī atspoguļo tās nosaukums "mežs". Lēzenā ieeja mierīgajā jūrā padara to par ideālu vietu ne tikai priekš bērniem,bet arī jebkura cita vecuma tās apmeklētājiem.

Tā pat klusas ģimenes atpūtas piekritējiem būs ļoti piemērota nedaudz savrup esošā pludmale Aios Stefanos, kas atrodas aptuveni 40 km attālumā no galvenās pilsētas salas ziemeļos. Klāta ar sīkiem oļiem, pludmale ir nelielu kalnu un klinšu iekļauta.

Ipsos - viena no "apdzīvotākajām" pludmalēm, 15 km no Kerkiras, salas ziemeļaustrumu daļā. Šī oļu- smilšu pludmale ir ļoti populāra jauniešu vidū. Ipsos ir labi organizēta infrastruktūra un piedāvā plašu pakalpojumu spektru ūdens sporta cienītājiem. Bet tiem, kam patīk skaļa naktsdzīve, šeit būs pieejami bāri, klubi, diskotēkas, restorāni plašā izvēlē.

Smilšainā pludmale Sidari 35-40km attālumā no galvaspilsētas atrodas salas ziemeļos. Faktiski tās ir trīs salas, "saaugušas" vienā. Sidari ar tās bāriem un klubiem nepavisam nav paredzēta klusas un mierīgas atpūtas cienītājiem. Šeit vienmēr ir dzīvīgi un ir daudz cilvēku. Klintīs, kas iekļauj piekrasti, izrotātas ar ar ejām un ieejām. Pati populārākā sauvas "Mīlestības kanāls". Stāsta, ka tas, spēs pa to peldēt, drīzumā satiks savu liketni.

Nelielā oļu smilšu pludmale Kontolaki atrodas salas austrumu daļā, 8 km no galvaspilsētas . Šī vieta ļoti patiks mierīgas atpūtas cienītājiem .Kantolaki ir labi aprīkots arī ūdens sporta cienītājiem, bet ne visai dziļā pludmales jūra būs pilnībā droša priekš bērniem.

Nissaki pludmale patiks tiem, kurus saista klusas un gleznainas vietas. Atrodas 24 km attālumā no galvaspilsētas salas ziemeļaustrumos paša Pantokratora kalna pakājē. Tiem,kas vēlēsies vairāk vientulības, to būs viegli atrast, pludmalē ir daudz mazu līcīšu.

Klusuma un vietējā kolorīta cienītāji nešaubīgi varēs novērtēt Kalami pludmali, kura stiepjas gar visu Korfu ziemeļaustrumu daļu. Kādreiz, neilgi pirms Otrā pasaules kara Kalami ciemā dzīvoja un strādāja romānu rakstnieks Lorenss Darels un viņa jaunākais brālis- arī rakstnieks Džeralds Darels. Šodien šī gleznainā vieta vilina tos, kas kaut uz mirkli grib izrauties no ikdienas steigas.

Aios Georgios (ziemeļi) var viegli sajaut ar tāda paša nosaukuma pludmali, kas atrodas Korfu dienvidu galā. Smilšu pludmale ar retu oļu rotājumu Agios Georgios atrodas 35 km attālumā no salas galvaspilsētas. Šī gleznainā vieta lieliski derēs ģimenes atpūtai. Bez tam tā kļuvusi populāra arī vindsērfingistu vidū.

Ģeogrāfija

Kerkira (jeb Korfu, kā to bieži angļu manierē dēvē eiropieši) ir galvenā sala Jonijas salu Arhipelāgā, pašā tālākajā ziemeļu daļā, pie ieejas Adrijas jūrā, netālu no Epira perifērijas krastiem. Kerkiras Ziemeļrietumu piekraste atrodas tikai 2 km attālumā no Aia Saranda piekrastes Albānijā.

Kerkira ir diezgan kalnaina sala, īpaši tās ziemeļu daļa,pats augstākais tās punkts ir Pantokratora kalns, senā Istoni 894 m augstumā. Kerkiras alu līnija ir apmēram 220 km , tās piekraste rotāta ar daudziem līčiem un ietekām.

Kopējā Kerkiras platība ir 591 kvadrātkilometri, kuru apdzīvo gandrīz 120 000 cilvēku. Pie tam Kerkira ir viena no apdzīvotākajām Vidusjūras salām,kur uz vienu kvadrātkilometru ir vairāk kā 193 iedzīvotāju.

Transports

Nokļūšana Kerkīrai ir ērta. Uz salu var lidot no Atēnām, Salonikiem kā arī no daudzām Eiropas pilsētām

Var doties uz salu ar prāmi no Igumenicas, pie tam no Salonikiem , jeb Atēnām uz Igumenicu kursē autobuss (kustības saraksts pieejams Kerkīras autobusu birojā (KTEL) Atēnās jeb Salonikos ), bet pēc tam tas pats autobuss nogādās ceļotājus no prāmja uz autobusu pieturu Kerkīrā.

Uz salas ir teicama autobusu kustība un takšu parks.

Galvaspilsēta

Par savu neatkārtojamo burvību salas galvaspilsēta Kerkīra pirmkārt var pateikties dažādajiem arhitektūras stiliem un virzieniem, kuri līdz šim saglabājušies vietējās arhitektūras elementos. Pilsētas rašanās laiks lēšams ap 8. gs.p.m.ē.. Kerkīra uzcelta salas rietumu daļā. To iekļauj līči ar daudzajiem kuģiem un jahtām.

Vēsturiski un arhitektūriski šo pilsētu var iedalīt Vecpilsētā (Palja Poli) un Jaunajā pilsētā (Nea Poli). Vecpilsēta izvietota teritorijā starp Esplanādi un Neo Enetiko Frurio (Jaunais venēciešu cietoksnis). No Esplanādes var nokļūt uz Paleo Furirio (Vecais cietoksnis) pa tiltu, kas ved pāri aizsarga valnim. Tieši Vecpilsēta ar tās daudzpusīgajām celtnēm un ieliņu labirintu UNESCO iekļāva vispasaules kultūrmanotojuma sarakstā. Galveno pozīciju daudzveidīgās arhitektūras elementos ir venēcijas stilam. Kaut gan jāpiemin arī franču un angļu ietekmi uz pilsētas stilu.

Pilsētas laikmetīgā dzīve koncentrējusies vienā no skaistākajiem Grieķijas laukumiem - Esplanāde (Spianada), kas vairāk atgādina zaļu parku teritoriju koku ielenkumā. Gar Esplanādes rietumu daļu izvietots ēku un kafejnīcu kopums, pazīstams kā Listona. Savā laikā šo ielu bija plānojuši un projektējuši franči pēc slavenā Parīzes Rivoli parauga. Kaut kad senatnē te bija ļauts pastaigāties tikai personām, kuru vārds bija iekļauts īpašā sarakstā. Par laimi ar laiku šie noteikumi ir zaudējuši savu spēku.

Ko redzēt

Galvenais salas apskates objekts , protams,ir vietējā arhitektūra-spilgts vēstures zīmogs par akmenī kalto pilsētu. Vērojot senlaicīgos namus, ejot pa ieliņām kurām ir ne viens vien gadsimts, ejot gar senajām baznīcām, var skaidri saprast tos, kas no jauna atgriežas uz šīs salas.

Izjūtiet senatnes burvību un atmosfēru , ejot pa Vecpilsētu (Palja Poli), kas atrodas starp diviem cietokšņiem. Senākā no tiem , par ko arī vēsta tā nosaukums , Paleo frurio (vecais cietoksnis) ,būvniecību venēcieši uzsāka iepriekšējā cietokšņa vietā 1559. gadā. Ar mērķi pastiprināt aizsardzību tika izraktas aizsarggrāvis, pa kuru laida ūdeni. Tieši tāpēc rodas iespaids, ka cietoksnis atrodas uz nelielas salas. 1819. gadā angļi nomainīja paceļamo koka tiltu uz salu uz citu- stabilāku un drošāku.

Neo Frurio (Jaunais Cietoksnis) sāka būvēt venēcieši starp 1572. un 1654. gadu. Atrodas tas Aios Markos kalnā (Svētais Marks), tādēļ to reizēm dēvē par Neo Frurio Aiu Marku. Cietokšņa būvniecību turpināja franči un pēc tam jau angļi to beidza.

Pareizticības tradīcijas un atspulgs redzams daudzo baznīcu izskatā, bet īpašu ievērību vietējo iedzīvotāju vidū guvusi Aios Spiridonas baznīca. Tieši šo svēto vietējie uzskata par savas salas patronu un aizsargu. Tautas ticējumi vēsta,ka svētais ne reizi vien ir glābis salu un tās iedzīvotājus no dažādiem uzbrucējiem. Šīs celtnes tapšana attiecināma uz 16. gadsimtu. Šeit glabājas svētā relikvijas, kas tikušas atvestas uz Korfu no Konstantinopoles. Baznīcu var atšķirt no citām dēļ tās augstā zvanu torņa ar sarkano kupolu.

Pontikonisi, kas tulkojumā nozīmē "peļu sala" atrodas iepretīm Kanoni un aptuveni 4-5km attālumā no salas galvaspilsētas. Šī absolūti zaļā saliņa ir savā ziņā Korfu firmas zīme, klāta ar cipresēm un priedēm, tā tika atzīta par aizsargājamu objektu, atrašanās kurā ir stingri ierobežota. Pa baltā akmens kāpnēm var nokļūt uz nelielo Pantokratora baznīcu, kuras celtniecība datēta ar 11-12 gadsimtu. Salas nosaukums bieži tiek asociēts tieši ar šīm trepēm, kuras no attāluma atgādina peles asti. Kaut gan citi apgalvo , ka šeit savu lomu ir nospēlējis salas nelielais izmērs. Leģenda vēsta, ka Pontikonsi ir saniknotā Poseidona par akmeni pārvērstais Odissejas kuģis. Netālu no Pantikonsi uz neliela sauszemes pleķīša, kas ar šauru celiņu ar Kanoni, atrodas Panagija Vlaherona cietoksnis, kura pirmssākumi meklējami 17. gadsimtā.

Kanoni - viens no pašām populārākajām un apmeklētākajām vietām uz salas, izvietota uz tāda paša nosaukuma pussalas. No šejienes paveras vienreizēja panorāma uz Panigija Vlaherona un Pontikonsi klosteri. Visa teritorija ieguvusi savu nosaukumu par godu kara inženierijas darbiem , kurus te veikuši franči 18. gadsimtā. Par to liecina Analipsi kalnā esošais artilērijas ierocis "kanoni".

Zaļumos grimstošā Mon Repo apkārtne aizņem lielu daļu Analipsi kalna un atrodas 3 km attālumā no salas galvaspilsētas. Pašu pili cēlis britu Jonijas salu komisārs lords Frederiks Adams 1831. gadā kā savu vasaras rezidenci. Šeit arī 1921. gadā dzimis Edinburgas hercogs. Vēlāk šī apkārtne kļuva par grieķu karaliskās ģimenes atpūtas vietu. Mūsdienās Mon Repo ir valsts pārvaldībā.

Ahhiliona pils tika būvēta 19. gadsimta beigās pēc Austrijas Elizabetes pasūtījuma, vairāk pazīstama kā Sissi, piemiņā Elizabetes dēlu,kurš beidzis dzīvi pašnāvības ceļā. Ahilions atrodas Gastrui ciemā. Neoklasiskajā stilā ieturēta tā atrodas parkā ar daudzām statujām , starp kurām ir arī "Mirstošais Ahilejs". Par savu nosaukumu pilij jāpateicas tieši šim senajam varonim , par kuru bieži sajūsminājās imperatore. Pēc tam Ahiliona pils piederēja vācu ķeizaram Vilhelmam II. Taču mūsdienās šeit tika uzņemtas dažas Džeimsa Bonda ainas.

Runājot par muzejiem vispirms jāsāk ar Arheoloģijas muzeju. Šeit ir vienreizēja iespēja uzzināt visu par salas vēsturi. Pie pašiem populārākajiem muzeja eksponātiem pieskaitāma plāksne ar medūzas Gorgonas attēlu kopš aptuveni 6. gs. p.m.ē. Savā laikā tā rotājusi Artemīdas tempļa rietumu daļu.

Daļu eksotikas vietējam kolorītam var piedot Grieķijā vienīgā Āzijas mākslas muzeja apmeklējums Kerkīrā. Muzejs atrodas Palea Anaktora pilī, jeb kā citādi dēvē, Svētā Mihaila un Georgija pils. Muzeja eksponātu skaits sasniedz 10 500. Lielākoties šie ir grieķu diplomāta Grigoris Manos kolekcijas priekšmeti, kurš daudz ceļojis pa Āziju.

Izklaides

Uz salas ir kriketa un golfa laukums. Šeit ir arī savs jāšanas sporta centrs. Bērnus viennozīmīgi priecēs vietējā akvaparka apmeklējums.

Naktsdzīves piekritēji varēs izklaidēties nakts klubos un diskotēkās, jeb apmeklēt vietējo kazino.
67212121


67334423


66220220


67315800


67283882


66220220


67280711


27779904


67085085


29898619