Kipra (2020)

Viesnīcu katalogs

|   Larnaka   |   Aijanapa   |   Protaras   |   Limasole  

Larnaka

Larnaka ir trešā lielākā pilsēta Kiprā dienvidaustrumu piekrastē. Tas ir arī liels kūrorts un šeit atrodas starptautiskā lidosta. Pirmo apmetni šeit izveidoja Noasa mazdēls un tā saucās Kitona, vai Hitima. XVI gadsimtā šeit tika atklātas senas kapenes un pēc kāda laika pilsēta ieguva savu mūsdienīgo nosaukumu- Larnaka. Vārds cēlies no grieķu vārda Larnux, kas tulkojumā nozīmē “Sakrofāgs”. Saprotamu iemeslu dēļ ne visiem vietējiem iedzīvotājiem patīk šis nosaukums un daudzi ar prieku sauc pilsētu...

Lasīt tālāk

Aijanapa

Aijanapa ir viens no populārākajiem Kipras kūrortiem. Tas iekarojis “otras Ibicas” un “Kipras Las Vegasasas” slavu savas vētrainās naktsdzīves, daudzo diskotēku, restorānu, bāru un kafejnīcu dēļ. Galvenie kūrorta viesi ir jaunieši, kas dod priekšroku skaļām ballītēm jautrās kompānijās.

Lasīt tālāk

Protaras

Protaras ir neliels kūrorta ciemats Kipras dienvidaustrumos. Mūsdienu Protaras ir slavena ar savām smilšu pludmalēm, no kurām populārākā ir Vīģu koka līča pludmale. Gar Protaras pludmali izvietots desmitiem viesnīcu, villu, apartamentu, restorānu un citu kūrorta vietu iestāžu. Protaras atrodas vien 6 km (10 km pa pilsētu) attālumā uz ziemeļrietumiem no Aijanapa un atšķirībā no iepriekšējā, skaitās vairāk piemērots klusai ģimenes atpūtai.

Lasīt tālāk

Limasole

Limasole ir pilsēta Kipras ziemeļos un tā ir otrā lielākā pilsēta valstī, liels ekonomikas, kultūras un finanšu centrs. Limasole atrodas Akrotiri līča krastā starp senajām Kurionas un Amatus pilsētām, tāpēc bizantieši sauca to par Neopoli (jaunā pilsēta). No Amatus līdz Limasoles centram gar piekrasti sniedzas tūristu kūrorta zona.

Lasīt tālāk