Krētas sala

Ekskursijas

Knosas pils

Spinalongas sala

Santorīnī sala

Krētas vakars

Akvaparks

Safari ar džipiem

Izjāde ar zirgiem

Samarjas aiza

Makšķerēšana jūrā

Bizantijas Krēta

Kricca un Lassiti

Kurnas un Sfakaja

Ekskursija Atēnās

Sv.Paljani klosteris - Gortis - Matala - Vīnu degustācija

Knosas pils un Lassiti plakankalne

Lassiti plakankalne un Zeva ala

Palmu paradīze (Vaji - St.Dievmates Toplu klosteris - Sitija)

Kurnas - Hanja

Gramvusa

Jaunais dabas pētnieks (ekskursija bērniem un viņu vecākiem)

Īstenā Krēta (Vossakos - Sfedoni - Anoija)

Krētas mantojums: pagātnes un mūsdienu (Agios Foma - Gorgolaini - Asites - Agios Mironos)

Krētas bagātības (Ticība - Vēsture - Kultūra)

Knosas pils un Lassiti plakankalne

Ekskursija uz Knosas pili un Lasisti plakankalni ir  populārākā ekskursija tūristu vidū. Ekskursijas laikā jūs apmeklēsiet Knosas pilsdrupas, kas kādreiz bija Mīnojas civilizācijas centrs. Tās atrodas 5 km attālumā no Heraklionas- Krētas galvaapilsētas. Pils arheoloģiskos izrakumus veica angļu arheologs Artūrs Evanss. Dažās vietās pils sasniedza pat piecu stāvu augstumu, tam bija vairākas pārejas un koridori. Pils sarežģītā arhitektūra atgādina labirintu un pārsteidz apmeklētāju iztēli. Jūs ieraudzīsiet vietu, kura radīja brīnumaino mītu par Mīnotauru, skaisto Ariadnu, drosmīgo Tēseju un Zeva dēlu- gudro karali Mīnosu. Saglabājušos ēku izmēri un daudzveidība, sienu gleznojumi un ciļņi pa visu pils teritoriju, dod kopējo priekšstatu par mīnojas laikmeta cilvēku dzīvi un ikdienu.

Pēc pils apskates mēs dosimies uz gleznaino Lassiti plakankalni, kur atrodas Dikti kalnos, apmēram 800 metrus virs jūras līmeņa.Vēl ne tik sen šeit stāvēja vairāki tūkstoši vējdzirnavu. Šodien ir saglabājušās  tikai dažas no tām, taču esošās joprojām izgrezno plakankalnes ainavu  ar savām baltajām burām.

Ekskursijas laikā jūs uzzināsiet Zeva dzimšanas vēsturi, iepazīsieties ar olīveļļas ieguves procesu, nodegustēsiet vīnu, varēsiet paši savam rokām veidot izstrādājumus no keramikas, pielūgt ikonu- brīnumdari un vēl vairāk sajust Krētas kultūras garu.

Viena no pazīstamākajām vietām Krētā- Zeva ala, atrodas 1025 m augustumā. Saskaņā ar mitoloģiju, Zevs ir visu dievu un cilvēku tēvs. Viņa māte Reja- auglības dieviete, paslēpa mazo dēlu alā Dikti kalnā, glābjoties no sava vīra Krona nežēlīgās greizsirdības. Tas baidījās, ka viņa paša bērni nostāsies pret viņu, tāpēc viņš tos aprija. Šodien mums ir iespēja apmeklēt šo alu, lai apbrīnotu daudzus gadsimtus piedzīvojušo stalaktītu un stalagmītu sastingušo skaistumu. Tie rada neparastas kompozīcijas un īpašu atmosfēru.

Mēs arī veiksim pieturvietu Trapsano ciematā, kurš no seniem laikiem ir pazīstams ar keramikas izgatavošanas tradīcijām. Vietējā darbnīcā jūs varēsiet patstāvīgi izgatavot simpātiskus keramikas izstrādājumus uz podnieka ripas.

Lai atjaunotu spēkus, mēs iebrauksim Seli ciematiņā, kur gribētāji varēs ieturēties tavernā un nofotografēt skaistus Lassiti plakankalnes panorāmas skatus.

Atklāt Krētas olīveļļas labākās īpašības un uzzināt par vietējiem vīniem varēsiet eko parka „Lasintos” apmeklējuma laikā. Pēc salas tradicionālo produktu degustācijas, tos būs iespējams arī iegādāties.

Vienuå no ekskursijas pieturvietām būs Keras Dievmātes klosteris, kurā ir saglabājušās senās freskas. Šeit jūs uzzināsiet Sv. Dievmātes ikonas- brīnumdares, kura ir saglabājusies no Bizantijas laikiem, interesanto stāstu.

Šī ir viena no salas visinteresantākajām un informatīvākajām ekskursijām. Tā patiks visiem- gan dabas skaistuma mīļotājiem, gan vēstures entuziastiem, gan cilvēkiem, kuriem vienkārši interesē uzzināt ko jaunu.
67315800


29700300


67283882


66220220


66220220


67334423


67855678


66220220


27779904


29898619