Rodas sala (2020)

Ekskursijas

Simi sala

Filerimos un Tauriņu ieleja

Rodas apskates ekskursija

Filerimos un Rodas pilsēta

Rodas pilsēta

Lindos un 7 avoti

Grieķu vakars

Makšķerēšana jūrā

Pareizticīgā Roda

Jūras pastaiga Halki salā

Jūras „pastaiga” pa gleznainajiem Rodas līčiem

«Tauriņu ieleja» - Strausu ferma – Podnieku darbnīca

Rodas apskates ekskursija

Ar Rodas salu Jums palīdzēs iepazīties šis brauciens- ar tās dabas skaistumu un vēsturiskajiem apskates objektiem, varēsiet izbaudīt vietējās tavernas apmeklējumu un īstu lauku medu , olīveļļu un mājas vīnu.

Mūsu ceļojums sākas ar antīkās Kamiros pilsētas, sauktas arī par grieķu Pompejām,   apmeklējumu, Daudzie dzīvojamie kvartāli, baznīcas , pilsētas pirtis un unikālā pilsētas apūdeņošanas sistēma ļaus Jums pārliecināties par augsto seno civilizāciju attīstības līmeni. Pilsētas rašanās un bojāejas vēsturi, interesantus faktus par mūsdienu dzīvi  un par reliģiskajiem  rituāliem  un upurēšanām  Jūs uzzināsiet pameklējot grieķu Pompejas.

Mūsu tālākais ceļš vedīs uz Kritinia cietoksni, kur Jūs iepazīsieties ar bruņinieku cietokšņu vēsturi, uzzināsiet kā tie tikuši celti, kā arī par to veidiem kā tie tikuši aizsargāti un kādi saziņas līdzekļi izmantoti. No cietokšņa sienu augstumiem paveras vienreizēji panorāmas skati uz daudzajām saliņām,  kurus būs iespējams iemūžināt.

Lauku mājas guļamistaba un virtuve, vietējo iedzīvotāju svētku tērpi- šīs un citas lietas ļaus Jums iepazīt  XIX gadsimta vietējo iedzīvotāju dzīves stilu, etnogrāfiskā muzeja apmeklējuma laikā.

Atstājot piekrastes rietumu daļu, mēs dosimies un salas centrālo daļu, kur Embona ciematā Jūs gaidīs vīna darītavas apmeklējums un gardas grieķu pusdienas ar mājas vīnu. Gleznainais ceļš, kas vijas caur kalniem,  atvedīs Jūs uz Siana ciematu. Šeit notiks dziednieka Panteleimona baznīcas apmeklējums, kur Jūs kļūsiet par liecinieku īpašai liturģijai . Bez tam Siana ciemā būs iespējams degustēt Rodas vīnus , lauku medu un pašdarinātu šnabi „suma”.

Mūsu ceļojuma noslēgumā būs vienīgā Grieķijā esošā  svētā dziednieka - Filimona klostera apmeklējums.  Klostera garīdznieks noturēs nelielu lūgšanu, būs apskatāms visā kristīgajā pasaulē pazīstamais Filimonam piederošais zobens

Ekskursijas ilgums 8 stundas.