Rodas sala (2020)

Ekskursijas

Simi sala

Filerimos un Tauriņu ieleja

Rodas apskates ekskursija

Filerimos un Rodas pilsēta

Rodas pilsēta

Lindos un 7 avoti

Grieķu vakars

Makšķerēšana jūrā

Pareizticīgā Roda

Jūras pastaiga Halki salā

Jūras „pastaiga” pa gleznainajiem Rodas līčiem

«Tauriņu ieleja» - Strausu ferma – Podnieku darbnīca

Pareizticīgā Roda

Rodas sala, tā pat kā visa Grieķija, ir bezgalīgu svētceļojumu un lūgšanu vieta. Mēs piedāvājam Jums ceļojumu pa Rodas svētajām  vietām, kur Jūs varēsiet pieskarties kristiešu relikvijām, apmeklēt laicīgās dzīves neskartus klosterus, iedziļināties kristietisma vēsturē un izbaudīt salas centrālās daļas skaistumu.

Visā pasaulē zināmās Dievmātes Cambiki klosterī Jums būs iespēja pieskarties brīnumus darošajai ikonai un uzzināt daudzus interesantus faktus par to, kā pagānisms savijies ar kristietismu.  Tiek uzskatīts, ka ikona palīdz cilvēkiem, kas lūdz tai palīdzību ar pēcnācēju radīšanu saistītos jautājumos.

Mēs pastāstīsim Jums par svētā Nektarisa, maz pazīstama Krievijā, toties īpaši populāra Grieķijā,  brīnumiem. Svētā Nektarija XIV-XV gadsimta klosteris ir slavens ar savu avotu, kas  tek kalna pakājē un kura ūdens pēc leģendas ir ārstniecisks.

Šķērsojot salu virzienā uz rietumiem Fundukli  mēs apmeklēsim unikālo Bizantijas svētā Nokolaja baznīcu ar tās īpašajām freskām. Baznīca bija celta XV gadsimtā un  darbojas arī šobrīd.

Pašā skaistākajā tāda paša nosaukuma salas stūrītī mēs apmeklēsim Pravieša Iļjas baznīcu . Šis ir otrs augstākais kalns Rodas salā, kur kalna  slīpumos aug priedes un cipreses un  retu sugu krūmi un augi. Šajā vietā tika celta arī rezidence Mussolini vizītēm salas Itālijas okupācijas perioda laikā.

Tālāk mūsu ceļš vedīs uz šobrīd darbojošos Dievmātes Pandanassi sieviešu klosteri, kurā valda vienreizēja tīrība un garīgums. Jums būs iespēja piedalīties vakara liturģijā, iepazīt klostera māsu dzīvi un vēl dziļāk izbaudīt visu pareizticības spēku.

Brauciena ilgums- 8 stundas.