Taizeme

Bangkoka

|  Bangkoka  |  Pataija  |  Ko Čhang  |  Puketa 

Bangkoka


Bangkoka - Taizemes galvaspilsēta un valsts lielākā pilsēta ar aptuveno iedzīvotāju skaitu 10 000000. Tās teritorija ir lielāka kā 1500 kv/km. Taizemiešu galvaspilsētas nosaukums, kuru joprojām izmanto vietējie- Krung Thep Maha Nakhon, kas tulkojumā nozīmē „Eņģeļu Pilsēta, Lieliskā Galvaspilsēta”. Pilns galvaspilsētas nosaukums sastāv no vairāk kā 150 burtiem un ir reģistrēts Ginesa rekordu grāmatā kā pasaules garākais pilsētas nosaukums.

Bangkoku Čao Praia krastā netālu no Siāmas līča izveidoja pirmais dinastijas pārstāvis Čakri un  Karalis Rama I. Sākotnēji Bangkoka bija neliels tirdzniecības centrs un osta, kas apkalpoja galvaspilsētu (kas tolaik bija Ajuttaia pilsēta)  un  saucās „Bang Kok” – vieta kur aug olīves (Bang- ciems, Kok- oīvu).       1767. Gadā Ajuttaiu izpostīja burmieši un galvaspilsētu uz laiku pārcēla uz Čao Paraia upes krastā esošo Tonburi, kas mūsdienās ir Bangkokas daļa. 1782. Gadā Karalis Rama I uzcēla pilil rietumu krastā un pasludinja Bangkoku par Taizemes galvaspilsētu.

Vieta, kuru Rama I bija izvēlējies jaunajai galvaspilsētai, bija bagāta ar grantsūdeņiem. Lai tos novirzītu uz upi, nācās izrakt daudzus kanālus, kuri pilsētniekiem aizstāja ielas ,vienlaicīgi pildot ūdensnoteku un kanalizācijas funkciju.  Tajā laikā vienīgais pārvietošanās līdzeklis bija laivas. Ceļotāji dēvēja Bangkoku par „Rietumu Venēciju”

Uz šo brīdi vairums kanālu iz aizbērti un pārveidoti par ielām priekš pārvietošanās ar autotransportu. Tomēr daži kanāli vēl ir saglabājušies, to krastos joprojām darbojas tirgi un dzīvo cilvēki.

XX gadsimta sākumā pilsēta strauji attīstījās visos virzienos.60-to gadu vidū šeit uz atpūtu sāka ierasties amerikāņu zaldāti un virsnieki, kas piedalījās Vjetnamas karā. Tad arī pilsētā parādījās daudzie nakts klubi un masāžas saloni. Ekonomikas atdzīvināšana noveda pie debesskrāpju celtniecības rīsu laukos, pilsētas kanālu aizbēršanu un pārvēršanu automaģistrālēs, bet tirgu vietā sāka būvēt modernus tirdzniecības centrus.

1980-tajos Bangkoka sasniedza savu ekonomisko bumu, bet 1997. gadā galvaspilsētu skāra āzijas ekonomiskā krīze, ar kuru pilsēta tika galā.

Uz šodienu Bangkoka ir lielākais tirdzniecības, politikas, ekonomikas, kultūras un reliģijas centrs Taizemē. Mūsdienīgie tirdzniecības centri un komerccentri, supermārketi , daudzās viesnīcas, kuru līmenis skaitās viens no pašiem augstākajiem pasaulē, debesskrāpji, zaļie parki un botāniskie dārzi, restorāni un zooparki izkrāšņo Bangkoku un piedod tai modernu tēlu.

Bangkoka pamatoti tiek saukta par „kontrastu pilsētu”. Tā  apvieno rietumus un austrumus, vēsturi un mūsdienīgumu. Pilsētas vēsturiskā daļa veidojusies no plānveida būvniecības galvaspilsētas attīstības etapā, tāpēc izskatās diezgan harmoniski. Visās pārējās pilsētās sajaukušās visdažādāko stilu  un nozīmju būves, sākot no debesskrāpjiem, universitātēm, izklaides kompleksiem, biznesa centriem, beidzot ar privātajiem kioskiem un tirgiem zem klajas debess.

Rajoni

Bangkoka sastāv no vairākiem rajoniem, starp kuriem lielāko interesi tūristos izsauc Čao Praia upes Pattanakosinas salā esošais vēstures centrs.  To no visām pusēm iekļauj kanāli, torņi un sienas, kas veidoti pilsētas drošības nolūkos senatnē. Tagad te atrodas karaļa un vicekaraļa pils, karaliskie klosteri un ministrijas. Šis ir pilsētas mierīgākais rajons.

Citi populārākie pilsētas rajoni ir: ķīniešu kvartāls China Town, modernais pilsētas centrs Siloma, kur atrodas lielu kompāniju ofisi, debesskrāpji un dārgas viesnīcas. Thonburi. Straujā Bangkokas pilsētas teritorijas paplašināšanās noveda pie tā,ka pilsēta izpletās aiz provinces robežām uz Nontaburi, Samutprakam, Patumthani, Samutsakon un Nakonpatom, veidojot Lielo Bangkokas aglomerāciju.

Neskatoties uz straujo industriālo attīstību, Bangkokai izdodas saglabāt savu vēsturisko mantojumu ļoti augstā līmenī. Galvaspilsētā ir vairāk kā četri simti dievnamu un katrs no tiem unikāls.

Тransports

Nokļūt uz jebkuru pilsētas rajonu ir ļoti vienkārši, nepieciešams vien izvēlēties pārvietošanās līdzekli.

Oficiālie taxi  «TAXI METER» - Toyota mašīnas dažādās krāsās, aprīkotas ar kondicionieriem. Ne dārgs un ērts pārvietošanās līdzeklis. Apmaksa tiek noteikta pēc skaitītāja.

Izmantot tuk-tuk (atsegts trīsvietīgs taksis) sniegtos pakalpojumus nav ieteicams. Vadītāji nereti aizved uz neplānotiem galamērķiem- veikaliem un restorāniem. Šāds transporta veids neatbilst tehniskām drošības normām uz pilētas ceļiem

Viesiem, kuri labi pārzin pilsētu kā variants ir arī ar ūdens transports , kas ir lēts pārvietošanās veids ,kā arī iespēja izvairīties no sastrēgumiem. Laivas regulāri kursē pa Chao Praija upi , apstājoties neskaitāmās pieturvietās.
Divas virszemes un viena pazemes metro līnijas savieno visus galvenos pilsētas rajonus. Virszemes metro -Sky train- ir lielisks veids ,kā aplūkot pilsētu ,gadījumā , ja izdodas izvairīties no sastrēgumu stundām. Brauciena cena ir atkarīga no ceļa garuma un tajā pavadītā laika. Biļeti jāsaglabā līdz pat brauciena beigām.

Izejot no viesnīcas,  iesakām doties pastaigā pa pilsētu, ņemot sev līdzi karti ,kā arī viesnīcas vizītkarti.

Ēdināšana

Bangkoka ir īsta paradīze priekš gardēžiem. Izsmalcinātie restorāni un ieliņu ēstuves, kurās var baudīt Taizemes, ēbreju, indiešu , japāņu un ķīniešu virtuvi ir milzīgs jūras produktu klāsts. Vairumu restorānu un ēstuvju ,kuri ir slaveni pasaules mērogā , var atrast tirdzniecības centros.

Tirdzniecības centri un tirgi

Galvenie tirdzniecibas centri ir koncentrēti pilsētas centrālajā daļā: Siam Paragon, Central World Plaza, Central Chidlom- šeit var atrast jaunākās pasaules brendu piedāvātās kolekcijas, lētākas preces var meklēt tādos veikalos kā- Platinum, Pratunam Center, Indra, Pantip Plaza (tehnika un elektronika). Tirgi: Pratunam, BoBe, Chatuchak. Bez neskaitāmiem suvenīriem, šeit bieži vien pērk juvelierizstrādājumus, pasaulē slaveno Taziemes zīdu, ādas izstrādājumus, kā arī tīkkoka, keramikas un bronzas izstrādājumus.

Nakts dzīve

Bangkoka – tā ir pilsēta, kas nekad neguļ. No deviņiem vakarā līdz par diviem naktī kūsā viņu izklaides dzīve. Par nakts uzdzīves centru atzīts Patpong kvartāls. Šeit atrodas desmitiem bāru, kuros iespējams baudīt arī vakara šovu programmas, diskotēkas un neskaitāmi masāžas saloni. Vēlā vakarā takša pakalpojumi maksās ne mazāk kā 500 batu. Būs interesanti apmeklēt nakts iestādes, kuras atrodas Soi Nana, tur atrodas daudz bāru un nargīliju (ūdenspīpju vietas). Šī vieta vairāk atgādina austrumnieciski – arābisku ,nekā Taizemiešu rajonu.
Populāri eiropeiski nakts klubi ir izkārtoti uz Sukhumvit Soi ielas 11. Ieeja ir maksas,

Laika apstākļi

Pilsētas laika apstākļi ir piemēroti pilnvērtīgai atpūtai jebkurā gada laikā.

 

 

Viesnīcu katalogs
67315800


29700300


67283882


66220220


66220220


67334423


67855678


27779904


67242133


29898619