Taizeme

Pataija

|  Bangkoka  |  Pataija  |  Ko Čhang  |  Puketa 

Pataija


Pataija - viens no slavenākajiem kūrortiem pasaulē, kurš atrodas Siāmas līča rietumu piekrastē, 165 km uz dienvidrietumiem no Bangkokas. Sākotnēji šī vieta saucās Tap Paia, kas tulkojumā nozīmē Ģenerāļa Armija, bet ar laiku nosaukumu mainīja iebraucēji un nosauca to par Pattaia. Kā pilsēta Pataija parādījās kartē vien mazliet vairāk kā 40 gadus atpakaļ.50-tajos gados tās vietā bija mazs zvejnieku ciemats. Vjetnamas kara laikā netālu no šejienes Amerikas savienotās valstis uzcēla kara bāzi,bet vēlāk Amerikas jūras spēki, kas bāzējas Taizemē, sāka izmantot Pattaiu kā ekipāu  tehniskās  novietnes un atpūtas vietas. Šeit ar infrastruktūras attīstīšanos uz brīvdienām sāka braukt vietējie iedzīvotāji no Bangkoas un citiem reģioniem.

Sešdesmitie un septiņdesmitie gadi bija celtniecības un pārvērtību bums Pataijas kūrortā, kuram jau ir starptautisks mērogs un to katru gadu to apmeklēt simtiem tūkstošu tūristu.

Kopš 1979.gada pilsētai ir pašai sava pārvalde, ar tās mēru priekšgalā. Pēdējos gados Pataija attīstās ne tikai kā kūrorta zona, bet arī kā viens no lielākajiem industriālajiem, medicīniskajiem un izglītības centriem Taizemē. Izpildot Rietumu piekrastes valsts attīstības programmu, Pataija mērija īpašu uzmanību pievērš pilsētas ekoloģijai; ūdens resursu apsardzei, pludmaļu attīrīšanai un labiekārtošanai, ūdens kvalitātes uzlabošanai (tai skaitā dzeramā ūdens), apkārtējās vides aizsardzībai. Pilsētā ir uzbūvēts pirmklasīgu viesnīcu tīkls un viss, kas nepieciešams pilnvērtīgai atpūtai.

Pataija ir unikāla ar to, ka nelielajā teritorijā (15 km gar piekrasti) kompakti savietotas viesnīcas jebkurai gaumei un iespējām, mūsdienīgi veikali un eksotiski tirgi, izmeklēti dabas un reliģijas apskates objekti, SPA un masāžas saloni, sporta objekti un daudz kas cits. Aktīvās atpūtas cienītājiem šeit piedāvās dažnedažādākos ūdens atrakciju paveidus, izbraucienus ar jahtu un kuteriem, vindsērfingu, ūdens motocikliem, niršanu, makšķerēšanu, kā arī trenažieru zāles, golfu, boulingu, kartingu un daudz ko citu. Ar vien biežāk Pataija kļūst par vietu, kur tiek organizētas visaugstākā līmeņa sporta sacensības tenisā, boulingā, golfā, uc. Jūs varēsiet vērot starptautiskas autosacensības, kas šeit periodiski notiek 15 km attālumā no Pattaijas. Taizemes tradicionālais un visā pasaulē populārais sporta veids ir Taizemes bokss (Muay Thai), kas ir ļoti aizraujošs un notiek daudzos bāros gandrīz katru vakaru.

Pludmales

Pattaijas krasta līnija sevī ietver dažas smilšu pludmales, kas ir ideāli piemērotas nesteidzīgai atpūtai  uz zviļņa un peldēšanai jūrā. Pašas populārākās skaitās Jomtien Beach, Na Jomtien Beach, Naklua Beach, Wongamat Beach un Pattaya Beach. Katra pludmale ir savā veidā interesanta.

Naklia un Vongmat pludmales (Naklua Beach, Wongamat Beach) atrodas Pataijas ziemeļos un skaitās pašas prestižākās un mierīgākās. Gandrīz visas viesnīcas šeit klasificējas ne zemāk kā ar 4 zvaigžņu atzīmi un atrodas uz pirmās līnijas pie jūras. Tās ir ērtas visiem vientulību mīlošajiem atpūtniekiem, ģimenes atpūtai tālu prom no pilsētas steigas. Pie tam nokļūt līdz galvenajiem izklaides centriem ir iespējams pa 10-20 minūtēm.

Pataijas pludmale - pati populārākā un tūrisma ziņā attīstītākā pludmale, kas stiepjas no ziemeļiem uz dienvidiem un ir gandrīz 5 km gara. Pludmales joslā ir pastaigu aleja. Šī vieta savu popularitāti guvusi pateicoties daudzajām ūdens atrakciju iespējām. diennakts gaišajā laikā (skūteru īre, izbraucieni ar kuteri, paraseilings, utt) un daudzajām laika pavadīšanas iespējam vakarā, jo tiesi šeit koncentrējas visi galvenie tirdzniecības centri, tirgi, restorāni, bāri, diskotēkas. Pattaia Beach atrodas daudz viesnīcu ar visdažādāko piedāvājamo servisu un cenām Visas viesnīcas ir pretīm jūrai un kā likums piesaista to tūristu  uzmanību, kas dod priekšroku aktīvajai atpūtai un dalībai pilsētas nakts dzīves pasākumos.

Džomtien pludmale (Jomtien Beach)

Uz dienvidiem no Pattaijas, 2 km attālumā atrodas mierīgāka, bet ne mazāk pievilcīgā pludmale Jomtien piekraste.Tās garums ir apm. 7 km. Pāri ceļam, gar visu pludmales līniju izkārtojušās visdažādākās viesnīcas un nelieli veikaliņi. Pludmales atpūtas cienītāji varēs baudīt šejienes baltās smiltis un  tīro jūru, neizbraucot aiz pilsētas robežām. Jomtien pludmale kļūst aizvien populārāka, it sevišķi priekš ūdens sporta aktivitātēm , pateicoties garajai un līdzenajai krasta līnijai un nelielajam pieenkuroto laivu skaitam. Viesi, kas dod priekšroku nakts dzīvei, varēs pavadīt laiku jautros bāros un mājīgos restorānos, kas izvietoti gar Jomtien piekrasti. Galvenās piekrastes viesnīcas vērtējamas ar 3-4 zvaigznēm ar pilsētas pludmali pāri ceļam. Šeit ir vienreizēja iespēja apvienot ērtu un ekonomisku atpūtu.

Pludmale Jomtien. Atsevišķi jāatzīmē Jomtien pludmales daļu, kas atrodas attālināti no pilsētas centra. Te atrodas paši smalkākie boutique stila hoteļi un bungalo tipa hoteļi, kas izvietoti tieši pludmalē un tiem ir tieša pieeja jūrai.

Netālu no Pataijas piekrastes atrodas salas (tai skaitā koraļļu) ar vienreizējām pludmalēm un vistīrāko ūdeni. Pati lielākā no salām – Ko Lan var lepoties ar attīstītu infrastruktūru un tīrām pludmalēm.

Transports

Pārvietoties par pilsētu iespējams kā ar sabiedrisko transportu, tā arī ar taksi. Sabiedriskais transports šeit ir tuk-tuk-pikapa veida transporta līdzeklis, kuram kuram kravas kastes vietā ierīkots pasažieru salons. Tuk-tuk baltā krāsā un kursē pa Sukhumvitu, bet tumši zilie tuk-tuk kursē pa pilsētu.; To maršrutu jāprecizē pirms iesēšanās tajā. Cenas tajos ir fiksētas. Lai apturētu šo transporta līdzekli, nepieciešams vien pamāt ar roku, bet lai apstādinātu, nospiest zvanu, kas atrodas salonā. Kā taksi var izmantot arī motociklus (noteikti lietojiet ķiveres), jeb mums pierastākās vieglās mašīnas ar kondicionieriem, kas pārsvarā ir atrodamas pie tirdzniecības centriem, bet to nav tik daudz.

Pirms brauciena nepieciešams precīzi atrunāt maršrutu un brauciena izmaksas. Iesakām ‘kaulēties.

Ēdināšana

Pattaia atrodas daudz dažādu restorānu un kafejnīcu. Praktiski visas pasaules virtuve ir pieejama šajā mazajā pilsētā: amerikāņu fast food un picērijas, franču, vācu, japāņu, indiešu un slāvu restorāni, blakus valstu - Laosas, Vjietnamas un Kambodžas virtuve. Daudzos restorānos ir ilustrētas ēdienkartes, bet dažos krievu valodā. Ēstuvēs ēdiens tiek pagatavots mobilajās virtuvēs apmeklētāju acu priekšā. Gaļas ēdieni, zupas, pankūkas un augļi šeit ir nedārgi un ļoti garšīgi. Pataija slavena ar saviem jūras produktiem, kas kopā ar dažādiem augļiem un dārzeņiem šeit ir oriģinālās Taizemiešu virtuves pamats. Restorāni un citas ēstuves atrodas visos tūristu rajonos un izklaides centros.

Tirdzniecības centri un tirgi

Veikalu piekritējus Pattai gaida milzīga dažādu apģērbu, zīda, koraļļu, gliemežvāku, gleznu, suvenīru, rokdarbu, dārgakmeņu un juvelierizstrādājumu izvēle. Vairums Pataijas veikalu veras ciet pietiekami vēlu, tāpēc iepirkties var arī vakarā.

Tirdzniecības komplekss Central Festival Pattaya Beach piedāvā plašu vietējo un starptautisko zīmolu preces, restorānus, kafejnīcas, boulingu, skaistumkopšanas un fitnesa centrus, lielu kosmētikas un parfimērijas izvēli, grāmatu veikalus, aptiekas un bankas un kino.

Royal Garden Plaza piedāvā vietējo un starptautisko zīmolu preces, kosmētiku, grāmatu nodaļas, kafejnīcas, restorānus un Believe It or Not muzeju.

Mike Shopping Mall piedāvā plašu vīriešu, sieviešu un bērnu apavu un apģērbu izvēli.

Lielviekali BIG C piedāvā pārtikas produktus un nedārgu apģērbu un apavus no vietējiem ražotājiem. kā arī sadzīves preces, kosmētiku, tehniku, kancelejas preces un daudz ko citu. Pie lielveikala piederošais tirdzniecības-izklaides centrs Central Festival Center atrodas Second Road un piedāvā apģērbu, tehniku, sporta nodaļu, kafejnīcas ,restorānus un kino.

Tesco Lotus lielveikals piedāvā pārtikas produktus, nedārgu apģērbu no vietējiem ražotājiem, sadzīves priekšmetus, kosmētiku, tehniku, kancelejas preces un daudz ko citu. Atrodas Sukhumvit Road un tam pievienotais Outlet Mall piedāvā apavus un apģērbus par pazeminātām cenām. Šeit ir ļoti plašs bērnu apģērbu klāsts.

Datoru tehnikas centrs Tuk Com piedāvā labu kompjūteru tehnikas izvēli, detaļas, mobilos tālruņus, foto un video aparatūru un daudz ko citu.

Tirdzniecības un izklaides centrs The Avenue piedāvā sporta kompleksu, kafejnīcas un restorānus.

Thepprasit  tirgus atrodas uz Thepprasit Road ielas blakus Outlet mall. Atvērts piektdien, sestdien un svētdien vakaru un nakts laikā.

Naklua Sunday Market atrodas starp Pattaya-Naklua Road un Sukhumvit.

Augļu tirgus «Mike Shopping Mall» atrodas pretī tirdzniecības centram Mike Shopping Mall.

Naklua fish market atrodas Naklua pludmalē. Atvērts rīta stundās.

Pattaya Floating Market atrodas uz Sukhumvit Road, blaksu Chaiyapruek Road.  

Nakts dzīve

Pataija - lieliska vieta ģimenes atpūtai, bet neskatoties īpašu slavu tā izpelnījusies ar savu nakts dzīvi. Tieši iestājoties vakaram, pilsēta pārvēršas vienā lielā izklaides centrā. Naktī atveras daudzi alus un go go bāri, diskotēkas, masāžas saloni un vietējie tirgi. Pataija ir droša pilsēta arī naktī, bet tomēr der atcerēties, ka kabatzagļi nesnauž. Galvenie nakts bāri un diskotēkas atrodas uz populārās Walking Street ielas.

Laika apstākļi

Pateicoties savam unikālajam ģeogrāfiskajam novietojumam (salu iekļauts līcis kalnu ietvarā), Pataija mazāk kā citi Taizemes rajoni ir pakļauta nokrišņiem lietus sezonā. Šis ļoti svarīgais aspekts padara kūrortu pievilcīgu tūristiem visa gada garumā.

Viesnīcu katalogs
67315800


29700300


67283882


66220220


67334423


67855678


66220220


27779904


67242133


29898619