Taizeme

Ko Čhang

|  Bangkoka  |  Pataija  |  Ko Čhang  |  Puketa 

Ko Čhang


Ko Čhang sala tulkojumā no taizemiešu valodas nozīmē “zilonis”. Otrā Taizemes sala pēc saviem izmēriem aiz Puketas.Atrodas apmēram 400 km attālumā uz dienvidrietumiem no Bangkokas Tratas provincē pie pašas Kambodžas robežas. Agrāk Ko Čang sala bija slavena kā kūrorts kur atpūtās turīgie Taizmes iedzīvotāji, kas šeit rada mieru , ērtības un iespēju netraucēti atpūsties no ikdienas steigas. Šobrīd Ko Čang sala kļūst aizvien populārāka ārzemju viesu vidū,  kuri dod priekšroku atpūtai neskartā tropu stūrītī ar tradicionālajos Taizemes kūrortos valdošo jautrību. Ārzemniekus šeit vilina iespēja atpūsties eksotiskā salā, kur civilizācija vēl nav ņēmusi virsroku pār mežonīgo dabu un kūrortu infrastruktūra neatgādina  pilsētas džungļus. Tūristu skaits nepārtraukti pieaug.

1982. gadā Ko Čang un daudzas citas tuvējās salas tika apvienotas Nacionālajā jūras parkā ar mērķi saglabāt un vairot šī reģiona unikālo floru un faunu. Kopumā parka teritorija aizņem 192. Kv/km zemes platību un 458 kv/km jūras.Sala ir ļoti pievilcīga pastaigām pa džungļiem. Vairāk attīstīta ir Ko Chang Rietumu daļa. Šeit ir džungļi, upes, ūdenskritumi, orhidejas- bagātīga augu un dzīvnieku valsts. Ko Chang džungļos dzīvo 29 dzīvnieku sugas, makaki, mežacūkas, brieži, mangusti, languri un citi. Tā pat te ir vairāk kā 70 putnu sugas. Uz salas sastopami pitoni un karaliskās kobras. Kopumā te ir konstatēti 42 paveidu reptile, kuru starpā ir endemiks- kočangas varde- koto raja, kas sastopama tikai te.  80%  salas teritorijas klāj džungļi. Salas centrālā daļa ir kalnaina. Pati augstākā salas virsotne ir 744 m virs jūras līmeņa. Uz salas ir pieci lieli un desmit mazi ūdenskritumi, kuri visskaistākie ir lietus sezonā (no maija līdz septembrim) un uzreiz pēc tās beigām līdz pat novembrim. Reizēm lietus sezonā ūdenskritumu apmeklēšana ir aizliegta, jo ūdens straumes noskalo itin visu savā ceļā. Sausuma periodos ūdenskritumi ir mazāk skaisti, bet priekš peldēšanās ūdens pietiek vienmēr.

Jūras pasaule ir galvenais Ko Chang apskates objekts. Zemūdens dzīve atspoguļota ar neskaitāmu zivju, molusku, bruņurupuču un pat nelielu haizivju eksemplāriem, kas peld starp daudzajiem koraļļu rifiem. Salak-Pet līcis glabā nogrimuša  kuģa noslēpumu un ir ļoti interesants zemūdens peldēšanai. Ko Chang strauji kļūst par galveno daivinga centru Taizemē. Uz salas ir dažas daivinga skolas, kā priekš iesācējiem, tā arī priekš pieredzējušākiem daiveriem. Mazās salas uz dienvidiem no Ko Chang piedāvā lielisku snorkelinga iespēju.

Zvejnieku ciemati bija Ko Chang pirmās apmetnes. Šobrīd zvejniecība uz salas lielos apmēros ir aizliegta. Neskatoties uz to, vietējiem zvejniekiem ir zivju un jūras produktu zvejniecības atļaujas pašu vajadzībām un priekš restorāniem.

Vairums salas iedzīvotāju galvenais ienākumu avots ir kokosriekstu audzēšana, gumijas ražošana, zvejniecība un krevešu fermas. Pēdējos gados aizvien vairāk salas iedzīvotāju  atrod darbu augošajā tūrisma industrijā.

Salas infrastruktūra  ir pietiekami attīstīta. Šeit ir starptautiska slimnīca, policija, pasts un daudz bankomātu. Par interesantu salas apskates objektu uzskatāma Čumponas prinča statuja un flotes muzejs. Ko Chang ziemeļos atrodas neliels templis , kura ieeju sargā divi akmens ziloņi.

Pludmales

Visas galvenās Ko Chang pludmales atrodas tās rietumu piekrastē.

Pludmale White Sand Beach- pati populārākā un garākā pludmale. Pludmales dienvidu daļa atrodas tuvu ceļam, bet ziemeļu daļai cieši piekļaujas kalni. White Sand Beach vienmēr ir daudz atpūtnieku, kuri spēlē futbolu, volejbolu, jeb vienkārši sauļojas baltajās smiltīs. Paralēli pludmalei atrodas vietējo iedzīvotāju ciems, kurā iespējams atrast ne vienu vien restorānu un bāru, kas piedāvā nevainojami Eiropas virtuvi. Šeit ir viss- veikali, interneta zāle, konditorija, policijas iecirknis, poliklīnika un daudz kas cits. Netālu atrodas skatu laukums, no kura paveras skats uz pludmali un bezgalīgo jūru.

Klong Prao pludmale. Ļoti klusa un vientuļa vieta, kas slīgst kokosa palmu ēnās. Pludmale ir attālināta no galvenā ceļa. Tās smilšaino joslu šķērsu pārsteidzoši silta lagūna, kurai bēguma laikā  iespējams pāriet pāri. Salas centrālajā daļā esošo ūdenskritumu kanāli sadala Klon Prao vairākās pludmalēs. Šī piekraste ir ideāli piemērota tiem, kas dod priekšroku mierīgai atpūtai.

Kai Bae pludmalē iespējams vērot visskaistākos saulrietus. No piekrastes paveras skats uz daudzajām mazajām salām, uz kurām var nokļūt ar kanoe laivām. Bēguma laikā, kad ūdens nolaižas līdz pleca līmenim, līdz tuvākajai no salām iespējams arī aiziet kājām. Šī ir ideāla vieta snorkelingam.

Lonely Beach pludmale- akmeņains krasts, savrupas viesnīcas, mežonīga daba un nelielas cenas. Ko Chang salas ir brīnišķīgas, vienalga-akmeņainas vai smilšainas, tās ir ļoti piemērotas peldēšanai.

Тransports

Uz salas ir viens ceļš, kas iet gar piekrasti. Pārvietoties var ar vietējo taxi- baltas krāsas pikapu. Maršruta takši kursē pa salu visa gada garumā. Lai to apturētu, nepieciešams vien pamāt ar roku , bet ,lai izkāptu, jāizmanto salonā zvans, kas atrodas salonā. Vēlās  stundās , jeb pie vēlēšanās izmantot individuālo takšu pakalpojumus, cenas jāatrunā ar vadītājiem.

Ēdināšana

Pie viesnīcām atrodošies restorāni piedāvā vietējo un Eiropas virtuvi. Cenas pieņemamas. Nelielie, mājīgie restorāni, kuri atrodas tieši pludmalē, vakaros piedāvā uz grila gatavotus jūras produktus. Gar galveno ceļu izvietoti daudzi restorāni , kuros piedāvā Taizemes, vācu, zviedru, indiešu un krievu virtuvi. White Sand Beach. Restorāns «15 Palms» - laba Eiropas virtuve,  «Paddys Palm» - vienīgas uz salas esošais Īru krogs. Klong Praо –pretī viesnīcai «Coconut» atrodas restorāns  «Koh Chang Plaza» - Eiropas un taizemes virtuve.Kai Bae Beach – slāvu virtuves piekritējiem rekomendējam restorānu „Pirātu krogs” ar Krievijas un Eiropas virtuvi, dzīvo mūziku un uguns šovu. Pie Chang Park viesnīcas ir jūras produktu restorāns „Kings Seafood”.  Izbraucot no Kai Bae, atrodas restorāns „Kai Bae Marina”- vācu un Eiropas virtuve ar lielām porcijām.

Bang Bao – vieta jūras produktu piekritējiem. Īpašu uzmanību pelnījis restorāns  «Budda View».  

Tirdzniecības centri un tirgi

Tirdzniecības centru uz salas nav. Katrā pludmales zonā ir liels skaits kieosku ar dažādu salas produkciju. Pats lielākais tirgus uz salas atrodas zvejnieku ciematā Bang Bao (te arī ir visaugstākās cenas uz salas).

Nakts dzīve

Koncentrēta «Lonley Beach» pludmales zonā, kur atrodas daudz nelielu kafejnīcu un bāru. Šī vieta ir attālināta no galvenajām salas pludmalēm un tikt no šejienes prom diennakts vēlajā laikā ne vienmēr ir vienkārši. Galvenais Lonely Beach kontingents ir individuālie ceļotāji. No viegli pieejamām vietām ar patīkamu atmosfēru un dzīvo mūziku iesakām „Sabay Bar” White Sand pludmalē.

Laika apstākļi

Ko Chang klimatu ietekmē ziemeļaustrumu un dienvidrietumu mussoni. Laika apstākļi uz salas mēdz būt visai mainīgi. Lietus sezona šeit ilgst no jūnija līdz oktobrim, bet sausā sezona- no novembra līdz maijam. Vairums apmeklētāju uz salas ir periodā no decembra līdz martam, šis ir labākais laiks, jo gaisa temperatūra reti kad pārsniedz 30°С.

Viesnīcu katalogs
29700300


67283882


66220220


66220220


67334423


67855678


66220220


27779904


67242133


29898619