Taizeme

Puketa

|  Bangkoka  |  Pataija  |  Ko Čhang  |  Puketa 

Puketa


Puketa - sala, kas atrodas Taizemes dienvidu daļā, aptuveni 860 km attālumā no Bangkokas dienvidiem. Lielākā šīs valsts sala (543 kv/km), kuru apskalo Indijas okeāna Andamanas jūra 48 km garumā no ziemeļiem uz dienvidiem un 21 km garumā no rietumiem uz austrumiem.

No kontinentālās Taizemes Puketa ir atdalīta ar Pak Par līci. Līča rietumu daļā sala ir savienota ar sauszemi  ar diviem tiltiem: Sarasin un Thao Thep Krasatri.

Lielu daļu (70%) salas teritorijas aizņem pauguri ar tropiskajiem mežiem. Augstākais Puketas punkts ir 529 m augstais Mai Tha Sip Song kalns. Nelielās kalnu upes veido gleznainus ūdenskritumus.

Eksistē dažādas versijas par salas nosaukuma rašanos: viena no tām vēsta, ka iemesls ir malaiziešu vārds „bukit”, kas nozimē „paugurs”, pēc otras versijas nosaukums „Phuket” radies no  vārda „phu”(taizemiešu vārds , kas tulkojumā nozīmē „kalni”).

Apgabala un salas galvaspilsēta ir Puketas pilsēta (83.000 iedzīvotāju), kas atrodas centrālajā rietumu daļā. Deviņpadsmitajā gadsimtā, šī pilsēta bija liels tirdzniecības centrs. Puketas jūras ostā ienāca ienāca preces no dažādām valstīm, ar laiku pilsētu sāka apdzīvot citu valstu piederīgie, tāpēc tagad raugoties uz pilsētas apbūvi, ir redzami dažādi arhitektūras novirzieni.

Puketas salā ir starptautiska mēroga lidosta, kas ir otrā svarīgākā pēc Bangkokas lidostas.

Puketas pludmales stipri atšķiras viena no otras ar savām atpūtas iespējām un to ir jāņem vērā izvēloties viesnīcu. Pludmaļu infrastruktūra attīstās tā, lai maksimāli izpildītu pastāvīgi augošās atpūtnieku prasības. Pie tam pašvaldības cītīgi seko līdzi tam, lai jauno ceļu, tirdzniecības centru, viesnīcu, restorānu celtniecībā strikti tiktu ievērotas ekoloģiskās normas.

Pludmales

Patongas pludmale. Viens no pašiem populārākajiem tūrisma rajoniem ir Patongas pludmale, rietumu piekrastes centrālajā daļā .Tā ir plaša pludmale , kas stiepjas 5 km garumā. Puketas nakts dzīve, bāri, restorāni un veikali ir koncentrēti Patongā. Šī dzīvā un priecīgā pludmale būs piemērota nakts dzīves, diskotēku, klubu un dažādu šovu piekritējiem.

Patongas ziemeļu daļas pludmales- Kamala, Surina, Bang Tao,Nai Jang, Mai Khao atrodas diezgan attālu no pilsētas un būs vairāk piemērotas mierīgai ģimenes atpūtai.

Kamala- atrodas 10 km attālumā no Patongas. Šī pludmale ir ļoti plaša un šobrīd tajā nav stipri attīstītas atpūtas industrijas. Pludmales Dienvidu daļā atrodas izklaides centrs Phuket Fanta-See. Ērtajās Kamalas viesnīcās var ļoti labi atpūsties no ikdienas steigas.

Surinas pludmale atrodas 12 km uz Patongas ziemeļiem. Šī pludmale ir populāra ar saviem brīnišķīgajiem saulrietiem, mūžzaļajiem kokiem un golfa klubiem.Pludmales Dienvidu daļā atrodas kafejnīcas un nelieli veikaliņi.

Bang Tao pludmale atrodas 15 km uz ziemeļiem no Patongas. Šī pludmale ir viena no prestižākajām un dārgākajām Puketas salām. Vienreizējās ainavas pievelk ļoti daudzus tūristus no visdažādākajām pasaules malām, neskatoties uz savu augstajām cenām. Visā Bang Tao redzamas brīnišķīgas ,baltu smilšu klātas lagūnas. Piekrastes ūdeņi izceļas ar savu dzidrumu. Pludmales rotā  palmu audzes, starp kurām savukārt atrodas greznas viesnīcas, kas slavinās ar saviem glaunajiem numuriem, restorāniem ar visu pasaules tautu izmeklēto virtuvi un nevainojamo servisa līmeni.

Nai Jang pludmale atrodas 30 km attālumā uz ziemeļrietumiem no Puketas. Galvenais šīs pludmales lepnums ir koraļļu grifs.

9.5 km garā Mai Kao pludmale atrodas  Puketas rietumu daļā -no paša tālākā salas ziemeļu punkta līdz lidostai.

No tālākajām viesnīcām līdz Patongai ir 50 km, līdz Puketai- 35km.Mai Khao un Nai Jang ir maz apdzīvotas un labvēlīgas vientulīgai, klusai atpūtai divatā. No novembra līdz aprīlim jūrā gandrīz nav viļņu. Zviļņus pludmalē likt nedrīkst. Viesnīcas JW Marriott, Anantara Villa, Renaissance Phuket, Sala Phuket, Maikhao Dream Villa, Holiday Inn Mai Khao, Centara West  atrodas uz pirmā krasta . Pludmales īpatnības: dziļa ieeja jūrā, no maija līdz oktobrim peldēšanās aizliegta rietumu vēju radīto viļņu dēļ.

Karonas pludmale ir 3 km gara. Sala sadalās divās daļās- Lielajā un Mazajā Karonā un ir viena no pašām skaistākajām un tīrākajām salas pludmalēm.Pa visu krasta līniju izvietoti restorāni, bāri, veikali. Karona ir ideāli piemērota, lai apvienotu mierīgu atpūtu un iespēju 15 min laikā nokļūt līdz Patongas nakts izklaides vietām.  

Kata pludmale arī ir 3 km . Sniegbaltās smalkās smiltis klāj visu pludmali,kura pēc savas formas atgādina pusapli. Līcis ,kas veido pludmali, ir ar klintīm sadalīts divās daļās: vienā lielākā, kas saucas Kata Jai un otrā daudz mazākā-Kata Noi. Katas viesnīcas ir slavenas ar savu mieru, tuvumu dabai un brīnišķīgajiem skatiem pa logu.Vakara dzīve te apstājas jau ap pusnakti.”Zelta vidusceļš” starp rietumu un austrumu pludmalēm ir uz pašiem dienvidiem esošā salas pludmale Nai Harn. Plata smilšu strēle, lieliska jūra,kalnu ainavas un visskaistākie saulrieti nodrošina tai vienas no labāko Puketas pludmaļu statusu. Šeit ir pavisam nedaudz tūristu, bet reizēm pludmale ir pavisam tukša. Phomthem ragā, kas atrodas netālu no pludmales, ir skatu laukums, kurā uzkāpjot, var baudīt brīnišķīgos jūru un salu skatus.

Čalongas pludmale ir 6 km attālumā uz dienvidiem no Puketas. Neskatoties uz to,ka agrāk te bija ļoti populārs kūrorts, šobrīd šo vietu apmeklē tikai svētceļnieki, kuru mērķis ir Čalongas svētnīca.

Ravai pludmale atrodas 20 km uz Dienvidiem no Puketas pilsētas un piesaista tūristus ar jūras čigānu ciemu un gliemežvāku muzeju.

Transports

Visērtāk pārvietoties pa salu ir ar taksi. Sabiedriskais transports kursē pa Phuket Town un starp pludmalēm, bet ļoti reti. Ir trīs takšu veidi: Tuki-tuki- nelielas mašīnas ar kuzavu, kurā ierīkotas sēdvietas pasažieriem. Šo transportlīdzekli ir viegli atpazīt, jo tas ir sarkanā krāsā, parasti parkojas pludmales, tirdzniecības centru, un citu tūristu apmeklētu vietu tuvumā. Taksis ar kondicionieri ir parasts vieglais auto, kuram nav ārēju taksi raksturojošu pazīmju. Tie parasti parkojas tirdzniecības centru un viesnīcu tuvumā . Motocikls-taxi- visātrākais un vislētākais pārvietošanās līdzeklis, bet tai pašā laikā arī pats bīstamākais. Šis transportlīdzeklis nav iesakāms tāliem pārbraucieniem un pārbraucieniem pa kalniem. Pirns brauciena noteikti jāvienojas ar vadītāju par brauciena izmaksām.

Ēdināšana

Uz salas ir ļoti plaša restorānu izvēle ar visas pasaules virtuvēm. Tie atrodas tirdzniecības centros, pie viesnīcām un citās tūristu vietās.

Tirdzniecības centri un tirgi

Tirdzniecības un izklaides centes Central festival

Pats lielākais tirdzniecības centrs uz salas atrodas Phuket Town. Te pieejams plašs starptautisku un vietējo brendu  apģērbu, apavu,  kosmētikas  un parfimērijas klāsts- preces bērniem, pieaugušajiem, suvenīri, interjera priekšmeti, tehnika, grāmatas, kā arī aptiekas, kino, kafejnīcas un restorāni. Pretējā ielas pusē supermārketam atrodas Taizemē populārais veikals Home Pro, kas piedāvā visu priekš remonta, dārza dekora, utt.

Supermārketi Tesco Lotus

Pats lielākais no šī brenda lielveikaliem atrodas Phuket Town. Tajā iespējams iegādāties pārtikas produktus, alkoholu, nedārgu apģērbu un apavus no vietējiem ražotājiem, sadzīves preces, kosmētiku, sadzīves ķīmiju un tehniku, kancelejas preces un daudz ko citu. Tā pat tajā atrodas daži restorāni un kafejnīcas.

Supermārkets Big C

Atrodas Phuket Town, 100 m attālumā no Cetral Festival. Piedāvājumā - pārtikas preces, alkohols, vietējo ražotāju apavi un apģērbi, sadzīves ķīmija, liela telefonu izvēle, kosmētika, un daudz kas cits. Te ir arī fast fiid restorāni, kafejnīcas, suvenīru un bižutērijas nodaļa, boulings, un bērnu istaba.

Index Living Mall

Atrodas  Phuket Town, iepretim Big C. Piedāvā preces mājai un pāris restorānus.

Тirdzniecības un izklaides centrs Jungceylon

Atrodas pašā Patongas līča centrā. Komplekss aizņem lielu teritoriju un tajā ir : veikals Robinson, lielveikals Big C, desmitiem boutique, restorāni, kafejnīcas, laukums dažādiem pasākumiem, tai skaitā ikdienas lāzera šovam, nakts klubs,suvenīru tirdzniecības vietas, masāžas salons, skaistuma salons, banku filiāles, aptiekas, boulings, kino un daudz kas cits.

Veikals Robinson

Atrodas Phuket Town centrā. Piedāvā plašu apģērba, apavu un aksesuāru izvēli sievietēm, vīriešiem un bērniem. Liela slavenu zīmolu sieviešu veļas un kosmētikas izvēle.Pirmajāstāvā ir neliels supermārkets „Tops”.

Ocean Plaza

Veikali atrodas Phuket Town centrā un Patongā (pirmais uz Bangla Road, otrais uz Patongas pirmās ielas dienvidiem). Piedāvājumā taizemiešu tekstils, aksesuāri un suvenīri.

Outlet Mall

Atrodas uz ceļa, kas savieno Phuket Town un lidostu. Piedāvā vietējo un starprautisko zīmolu preces par pazeminātām cenām - apavi, apģērbs, aksesuāri.

Home Pro Village  un Villa Market

Atrodas centrālajā salas daļā Čalongā. Home Pro Village piedāvā dažādas preces mājai, dārzam un ofisam.Villa Market lielveikals, paralēli vietējiem produktiem, piedāvā arī importa produktus- gaļu, piena produktus, alkoholu un dauz ko citu.

Turtle Village

Novietojums- Mai Khao Beach pludmalē, starp Anantara un JW Marriott viensīcām.

Piedāvā Taizemē populārus zīmolus: Jim Thompson, Kashmir Gallery, Turtle Mart, suvenīrus, apģērbus un dažus restorānus.

Nakts dzīve

Nakts dzīves centrs atrodas Patongas pludmalē. Vairums bāru un nakts klubu ir koncentrēti uz Banglas ielas.

Laika apstākļi

Savas ģeogrāfiskās atrašanās dēļ , Puketa ir pakļauta mussonu vētru iedarbībai, kuras nosaka laika apstākļus no maija līdz oktobrim . Šajā periodā saulaino dienu ir maz, lielāko daļu laika līst , jūrā bieži ir vētra.Labākais laiks salu apmeklējumam ir no novebra līdz februārim. Vidējās temperatūras šajā laikā ir 23°C -  33°C amplitūdā.

Viesnīcu katalogs
67315800


67283882


66220220


66220220


67334423


67855678


66220220


27779904


67242133


29898619