Krētas sala

Lasiti

|  Herakleja  |  Lasiti  |  Retimno  |  Hanija 

Lasiti


Lasiti apgabals - tie ir daudzi neaprakstāmi apburoši ciemati. Majestātiskie un iespaidīgie kalni ar olīvkoku audzēm un vējdzirnavu baltajiem spārniem, piekrastes rajoni ar tūksošiem....nē, piecpadsmit tūkstošiem kafejnīcu un nelielu restorānu, neatkārtojamā Agios Nikolaos pilsēta ezera krastā... jums tas noteikti ir jāredz! 

Tūrisms Krētā sāka savu attīstību pirms 30-40 gadiem tieši šeit, Krētas austrumos. Un šī 20 gadus ilgā pieredze runā pati par sevi: šeit ir vispompozākās viesnīcas un pludmales ar „izķemmētām” smiltīm, vislabāk apmācītie oficianti un viesnīcas personāls. Elundai ir stabila reputācija kā elitāram Krētas kūrortam, uz kuru sabrauc tūrisma sabiedrības „krējums”, samaksājot viesnīcai atbilstoši nelielu, bet ievērojamu samaksu.

Pilnīgu kontrastu ar Elundas krāšņumu rada ciematiņi tai visapkārt (Augšējā un Apakšējā Elunda, Mavrikio, Skisma, Augšējā un Apakšējā Pinesa). Tie gleznaini izceļas uz spilgti zaļo kalnu nogāžu fona un no to kafejnīcām virmo neatkārtojāmā grieķu kafijas smarža.
Taču pietiek vien iegādāties biļeti uz tvaikoni un jūs sapratīsiet kāpēc tieši Elunda tika izvēlēta par visgreznāko Krētas rajonu. Mazais tvaikonis izvizinās jūs pa Mirabello debeszilo līci, pa neticami skaisto, gleznaino jūru un pietauvosies pie vienas no skaistākājām vietām pasaulē. Spinalonga sala ir tik maza, ka lai to izpētītu, jums pietiks vien ar pusotru stundu,- tas ir visīstākais Mīnotaura labirints.

Virzoties tālāk uz austrumiem, pēc stundas brauciena jūs nonāksiet Sitijā. Populārā pastaigu vieta- Elefteriosa Venizelosa  laukums vakaros kalpo par promenādi visiem pilsētniekiem, arī jums tas noteikti jāapmeklē un tad jāvirzās tālāk- uz dienvidiem. 24 km attālumā no Sitijas austrumu virzienā atrodas Vaja pludmale ar brīnišķīgu vīģu palmu audzi, kura atrodas paralēli šosejai un norāda tūristiem ceļu uz pludmali. Runā, ka tieši šeit tika filmēts slavenais “Bounty” reklāmas klips. Tā ka jums jau ir priekšstats par šo balto smilšu pludmali.

Austrumos, Palekastras pludmalēs daba ir izveidojusi vislabvēlīgākos apstākļus sērfošanai un vietējās tavernās pasniedz labākos zivju ēdienus visā salā, kurus gatavo tikai no svaigām zivīm. 

Uz dienvidiem no Palekastras un austrumiem no Ierapetras, 8 km garumā plešas Lielā Pludmale ar sīkām, gaiši pelēkām smiltīm. Neliels smilšu ielīcis Agia Fotia ( blakus Ierapetrai) atklās jums, iespējams labāko pludmales bāru visā Lasiti apgabalā, kurā jūs varēsiet izbaudīt Latin, Cuban un Acid Jazz mūziku.

Viesnīcu katalogs
67315800


29700300


67283882


66220220


67334423


67855678


66220220


27779904


67242133


29898619