Krētas sala

Retimno

|  Herakleja  |  Lasiti  |  Retimno  |  Hanija 

Retimno


Retimno apgabals – ir salas „zelta vidusceļš”. No pirmā acu uzmetiena tas neiespaido tik ļoti kā Hania, tajā neatrast tik daudz izklaides iespēju kā Heraklionā, tas neietilpst ekskursiju maršrutu „obligātajā programmā” un kad jūs braucat pa galveno trasi, tad aiz ziedošo oleandru sienas tik tiešām var neieraudzīt šī apgabala ainavu pērles. Taču atliek vien nogriezties no galvenās trases...

Pati apgabala galvaspilsēta sastāv no venēciešu kvartāliem ar ļoti spilgtām turku ietekmes paliekām- minaretiem ( augsti torņi pie mošejas). To milzīgais, apaļais kupols tuksnešainā, milzīgā cietoksnī ir redzams jau pa gabalu. Vēl vakar Retimno ieliņās savus zobenus vicināja pirāti, taču šodien vietējie amatnieki tirgo krētas nažus ar tajos iegrebtām četrrindēm- mantinadām.        

Ceļot no Retimno var trijos virzienos ( var arī ceturtajā virzienā- pa jūru: katru dienu no ostas atiet prāmis uz Atēnām). Uz austrumiem labāk doties pa veco ceļu- lai gan tas ir daudz līkumaināks par moderno nacionālo trasi, taču arī daudz interesantāks, jo ved cauri nelieliem, interesantiem tūrisma ciematiem, kur ir ļoti daudz ziedu un augu, kafejnīcu tieši ceļmalā ar krēsliem, kurus klāj mīksti spilveni; keramikas bodītēm, kurās iegādāties ar rokām darināto zili- dzelteno krētas keramiku tieši no krāsns. Turpinot savu braucienu pa šo ceļu kalnos, jau pēc 20 minūtēm jūs nonāksiet Arkadi klosterī . Tā fotogrāfijas ir katrā otrajā Krētas tūrisma ceļvedī: tas ir visievērojamākais renesanses arhitektūras piemērs Krētā. Šim klosterim 1866. gadā bija lemts kļūt par simbolu Krētas pretošanās kustībai pret turku jūgu.

Virzoties uz dienvidiem no Retimno ir jāsagatavojas nopietniem kalnu serpentīniem. Viens no ceļiem ved cauri aizraujošajām Kurtaliotiko aizas virāžām 30 km attālumā no pilsētas. Vēl to sauc par  Plīvojošo Buru aizu, jo vējš šeit gandrīz vienmēr ir tik stiprs, ka jūs noteikti dzirdēsiet šo, it kā starp klintīm nostiepto buru skaņu. Un lejā, aizas dibenā krīt pieci Svētā Nikolaja ūdenskritumi un tek Preveli upe. Vietā kurā tā sasniedz jūru aug īsta palmu audze. Šī pludmale ir brīnumaina, jo jūs varat vienlaicīgi peldēties gan jūras ūdenī, gan saldūdenī.

Nav citas vietas no kuras pavērtos tik brīnišķīgi skati uz daudzkrāsaino Līvijas jūru, kā no Preveli priežu audzes kalnu piekājē, pāris kilometrus no pludmales. Šī vieta ir brīnumaina- baltās klostera sienas uz zilo debesu un jūras fona it kā izstaro mieru pasargājot no visām rūpēm un raizēm.

Uz rietumiem no Retimno 11 km garumā stiepjas visgarākā Krētas pludmale. Šeit, starp Kavrosu un Georgiopolisu atrodas visklusākas un pašas omulīgākās viesnīcas visā Krētā, šeit ir visbezrūpīgākie un kolorītākie vietējie iedzīvotāji un vissmaidīgākie oficianti.

Nogriežoties no nacionālā ceļa pa labi, uz kalniem, ceļš jūs aizvedīs uz Kurnasu. Gandrīz nemanāms pagrieziens jūras virzienā jūs novedīs mazā, gleznainā pilsētiņā Georgiopolē. Pilsētas pludmalē jūs sagaidīs Svētā Nikolaja baznīciņa, kas ir celta pašā jūrā. Uz to ved tikai šaurs akmeņu ceļš. Taču ja vēlaties, varat doties līdz tai arī peldus.... un aizdegt svecīti par tiem, kas jūrā. 

 

Viesnīcu katalogs
67315800


29700300


67283882


66220220


66220220


67855678


66220220


27779904


67242133


29898619