Hurgada (2021-2022)

Safaga

|  Hurgada  |  El Ahiaa  |  El Guna  |  Sahl Hasheesh  |  Makadi Bay  |  Soma Bay  |  Safaga  |  Marsa Alam 

Safaga


60 km uz dienvidiem no Hurgadas atrodas cits slavens Sarkanās jūras kūrorts - Safāga. Šeit ir brīnišķīgas koraļļu strēles un ideāli apstākļi nirējiem un vindsērfinga cienītājiem. Safāga izpelnījusies starptautisku atzinību kā viens no kūrortiem, kurš pazīstams ar savām ekoloģiski tīrajām melnās krāsas smiltīm, spējīgām ārstēt virkni balsta-kustību sistēmas, ādas, t.sk. psoriāzes, saslimšanu.

Atšķirībā no Hurgadas, kur kalni redzami vien no attāluma, Safāgā tie pietuvojušies pašam jūras krastam, aizsargājot kūrortu no stipra vēja un smilšu vētrām. Gaiss ir īpaši tīrs un laiž cauri vairāk ultravioleto staru, kas ir īpaši svarīgi psoriāzes ārstēšanai. Pie tam, pilsēta atrodas līča krastā, kura mierīgie ūdeņi atstaro ultravioletos starus. Līcī ir daudz koraļļu rifu – šī iemesla dēļ sāļu koncentrācija ūdenī ir augstāka kā atklātā jūrā. Ar psoriāzi sirgstošie vienkārši divas reizes dienā iet jūras un saules vannās – un tā mēnesi. Saskaņā ar centra darbinieka, dermatoloģijas profesora Hani Nasera datiem, pēc šāda ārstēšanās kursa ievērojami uzlabojumi novērojami 85% slimnieku, pie kam 65% tas ir noturīgs rezultāts.

Slimniekus ar reimatisku artrītu arī ārstē mēnesi, tikai citādi. Slimniekus divas reizes dienā ierok tā saucamajās melnās smiltīs, kuras satur radioaktīvus elementus un minerālus. Tiesa, šādā veidā nedrīkst ārstēt tos slimniekus, kuriem ir sirds kaites vai diabēts. Rezultāti ir nedaudz pieticīgāki kā psoriāzes ārstēšanai: 70% slimnieki jūt ievērojamus uzlabojumus, 45% rezultāta noturīgums ir ne mazāk kā pusgadu.

Ne mazāk populāra Safāga ir sērfotāju vidū, 1993. gadā šeit notika Pasaules Čempionāts vindsērfingā.

Safāga – tā ir visai rosīga ostas pilsēta. Tās dziļūdens būves pēdējā laikā tika paplašinātas.

Kā citiem Ēģiptes Sarkanās jūras kūrortiem, arī Safāgai ir viss nepieciešamais kvalitatīvai atpūtai visa gada garumā. Safāgas viesiem ir iespēja doties ekskursijās uz tradicionālajām tūristu vietām – Akiru un Luksoru.

Viesnīcu katalogs
67220505


29700300


67334423


67283882


66220220


67283021


67278040