Jaunumi

Desmit pasaulē dīvainākās dabas parādības

29.11.2011 10:00

Daba nekad nepārstāj izbrīnīt cilvēci. Daži no pasaules visinteresantākajiem apskates objektiem ir tieši dabas parādības. Lūk desmit visdīvaināko, neparastāko un visinteresantāko pasaules dabas parādību.

1. Old Faithful geizeris

Jeloustounas parkā atrodas pasaulē visslavenākais geizeris, kura izvirdums notiek ir stundu. Līdz 8400 galoniem karsta ūdens izšļācas līdz pašām debesīm, sasniedzot vairāk nekā 100 metru augstumu.

2. Kelimutu

Kelimutu Indonēzijā piesaista tūristus no visas pasaules, kuri sabrauc apskatīt trīs brīnišķīgos krātera ezerus, katrs no kuriem ir atšķirīgā krāsā. Ezeri atrodas 1639 metrus augstā vulkāna smailē, kurš atrodas Floresas salā.  Ezeri maina savu krāsu diezgan bieži, viss ir atkarīgs no gadalaika un minerālu sastāva izmaiņām.

3. Surtseja

1883. gada augustā Javanas sala Krakatu izzuda no zemes virsas spēcīga sprādziena rezultātā. Tieši pēc 80 gadiem tā vietā parādījās jauna vulkāniska sala. Tika noskaidrots, ka salas izveidošanos ir veicinājis ilgstošais un neticami spēcīgais vulkāna izvirdums jūras dzelmē uz dienvidiem no Islandes.

4. Nāves jūra

Kā ir attēlots fotogrāfijā, guļot uz muguras Nāves jūrā patiesi ar vieglumu var lasīt avīzes. Par iemeslu tam kalpo jūras ūdens sastāvs, kurš satur apmēram 25% sāls (parasts jūras ūdens satur apmēram 4-6%).

5. Akmeņainais mežs

Šis "mežs" sastāv no sakritušiem pārakmeņojušies kokiem, galvenokārt no senajām  skuju koku sugām Araucarioxylon arizonicum, kuri ar laiku ir mineralizējušies par halcedonu un kvarcu.  

6. Gigantu taka

Šis objekts ir vispasaules mantojuma sarakstā, tas sastāv no bazalta kolonnām un akmeņiem, un atrodas Īrijā. Vulkāna izvirduma laikā pirms vairāk nekā  60 miljoniem gadu, dabiskā ceļā  radās 38 000 akmens kolonnu. Pēc izvirduma tekošā lava ātri atdzisa, pārvēršoties gludās kolonnu rindās.

7. Pīč-leikas ezers

Pīč-leikas ezers  ir viens no lielākajiem Trinidadas apskates objektiem, piesaistot vairāk nekā 20.000 apmeklētājus gadā. Atšķirībā no citiem ezeriem, šis ezers ir pildīts ar biezu maisījumu no bituma, māla un sālsūdens.  

8. Ģenerālis Šermans

Šī gigantiskā sekvoja, kura atrodas Kalifornijā, oficiāli ir tikusi atzīta par lielāko koku pasaulē. Koka vecums ir kaut kur starp 23 un 27 gadsimtiem. Ģenerāļa Šermana vārdu ieguvušais koks paceļas 275 metru augstumā, sastādot vairāk nekā 36 pēdas diametrā pie pamatnes 106 metrus kronī.

9. Dahštainas alas

Elpu aizraujošie ledus tuneļi un alas 150 jūdžu garumā gaida apmeklētājus Dahštainas alas Austrijas Hallstatt ezera apkaimē. Brīnišķīgas ledus kolonnas, arkas un velves veidojas vēja brāzmu rezultātā, kuras kausē ledus blāķus.

10. Aurora Borealis (ziemeļblāzma)

Ziemeļblāzma ir neparasti skaista dabas parādība un, nenoliedzami, kļūs par vienu no spilgtākajiem dzīves iespaidiem, ja jums palaimēsies to ieraudzīt. Noslēpumainā gaisma rodas Zemes fotonu sadursmes rezultātā ar Saules vējiem.

 

67212121


67334423


66220220


67315800


67283882


66220220


67280711


27779904


67085085


29898619Antālija (2020)

Antālija – kūrortpilsēta un osta Turcijas dienvidos, Antālijas provinces administratīvais centrs atrodas 30 m augstumā virs jūras līmeņa. Antālijā dzīvo 677 tūkstoši cilvēku (2005 g.), līdz 2 miljoniem cilvēku vasaras periodā. &S...

Lasīt tālāk

Krētas sala (2020)

Krēta ir grieķu zemes patiess dārgums, kurš atklāj noslēpumus un vērtības, kuras sala glabājusi jau gadsimtiem ilgi. Tā ir saules pielieta vieta ar sirsnīgiem un lepniem cilvēkiem, kuriem nācies piedzīvot gan daudz slavas, gan dzīves mirkļu...

Lasīt tālāk

Rodas sala (2020)

Rodas sala- tā ir bruņinieku sala un īstens Vidusjūras dārgums, paša saules Dieva Heliosa staru apspīdēts. Ilgu laiku Egejas jūra slēpa šo līdzīgo vietu no cilvēkiem un Dieviem, bet kā vēsta sena leģenda- reiz viļņiem atkāpjoties un ...

Lasīt tālāk

Korfu sala (2020)

Senatnē zināma kā Kerkira-mūsdienās daudziem labāk zināma ar nosaukumu Korfu sala līdz pat šim laikam nav zaudējusi savu pievilcību. Gleznainie dabas skati vijas ar unikālo vietējo arhitektūru, radot neatkārtojamu un apburošu iespaid...

Lasīt tālāk

Hurgada

Atzīts tūrisma centrs Sarkanās jūras krastā. Pilsēta Hurgada atrodas 500 km uz dienvidaustrumiem no Kairas. Šeit cauru gadu spīd saule, gar krastmalu stiepjas nebeidzamas pludmales uz vientuļo kalnu fona, lieliskas sērfošanas un zemū...

Lasīt tālāk

Šarm el Šeiha

Sinajas pussalas dienvidu galā atrodas kūrorts Šarm-el-Šeiha – tulkojumā „cara (šeiha) līcis”, kuram ir paša prestižākā jūras kūrorta reputācija Ēģiptē. Jebkurā no gada 12 mēnešiem lidmaš...

Lasīt tālāk

Taizeme

Taizeme - „Tūkstoš smaidu zeme” un pati populārākā dienvidrietumāzijas vieta, kur pieejami visi atpūtas veidi. Vēlaties klasisku atpūtu mūsdienīgā kūrortā? Lūdzu! Varbūt vētrainu naktsdzīvi un ekstremālus piedzīvojumus? Nav prob...

Lasīt tālāk