Jaunumi

10 visinteresantākie vulkāni, kuri ir pieejami apmeklēšanai

06.12.2011 10:00

Kā likums, ielaužoties cilvēku dzīvē, vulkāni nes nāvi, iznīcību, ugunsgrēkus vai, kā tas bija gadījumā ar slaveno Islandes Eyjafjallajokull vulkānu – avioreisu aizkavēšanos vai atcelšanu. It kā liekas, ka cilvēkiem nav iemesla lai vulkāni tiem patiktu. Taču ar katru gadu aizvien vairāk kļūst to cilvēku, kuriem vulkāna smailes apmeklējums- vienalga vai snaudoša vai aktīva, ir labākais izklaides veids parasta tūrisma brauciena laikā uz kādu klusu tropu nostūri.

„Forbes” ir izvēlējies 10 vulkānus, kuros uzkāpt var jebkurš cilvēks. Redakcija apzināti ir izlaidusi tādu slavenus vulkānus, kā Vezuvs, Etna un Fuzijama. Liekas, ka par tiem viss jau tā ir sen zināms. 

 

1. Pinutabo (Filipīnas)

Augstums: 1486 m

Ekskursijas cena: $30-60 no personas

Labākais laiks apmeklējumam: no maija līdz septembrim

Izpeldēties aktīva vulkāna krāterī, kura pēdējais izvirdums notika tikai pirms divdesmit gadiem, it kā liekas absurda lieta. Taču pēc izvirduma 1991. gadā, kura laikā tika, starp citu, nopostītas divas amerikāņu karabāzes, Pinutabo ir ātri atjaunojies: apaudzis ar augiem un tās krāteris piepildījies ar lietusūdeni, tādējādi izveidojot brīnumskaistu ezeru. Šo notikumu steidz izmantot tūrisma kompānijas: jo vulkāns ir tikai pāris stundu brauciena attālumā no Manilas.

Kā noteikums, kāpjot augšā vulkānā tiek piedāvātas vienas un divu dienu ekskursiju tūres. Maršruts ir gaužām vienkāršs: ar auto ekskursanti tiek nogādāti vulkāna pakājē, tālāk viņiem ir jāiet kājām augšā vulkānā. Šī pastaiga nav tik ļoti nogurdinoša, kā varētu likties un virsotnē gaidīs balva- kristāldzidrs tīrs ezers un pārsteidzošs skats uz apkārtni. Jāpiemin, ka peldēties krāterī ir absolūti droši, turklāt tajā ir speciāli ārstniecisku dubļi.

Pie kā vērsties: http://pinatubotrek.blogspot.com

 

2. Eyjafjallajokull (Islande)

Augstums: 1666 m

Ekskursijas cena: 22 900 islandes kronu no personas (grupā no 3 līdz 6 cilvēkiem)

Labākais laiks apmeklējumam: no maija līdz septembrim

Grūti izrunājamais Islandes vulkāna nosaukums ne tik sen ir kļuvis par īpašvārdu. Turklāt pats vulkāns, izņemot to, ka apstādināja aviosatiksmi pagājušā gada pavasarī, nekad iepriekš nav izcēlies pārējo Islandes ugunsspļāvēju virsotņu starpā un vēl nesen bija zināms tikai ļoti nelielam vulkanologu skaitam. Islandei, kura smagi pārdzīvoja ekonomisko krīzi, negaidītā Eyjafjallajokull popularitāte izrādījās tikai izdevīga. Un tā no 2010. gada decembra vulkānā augšā tiek sūtītas nelielas ekskursiju grupas.

Ir jāņem vērā, ka ne visas tūrisma kompānijas piedāvā kāpšanu virsotnē: vairākums aprobežojas ar džipu ekskursiju pa piekāji. Tikai retie ir gatavi organizēt klasisku kalnā kāpšanu- kā nekā vulkāna augstums ir tikai 1666 m.

Pie kā vērsties: www.extremeiceland.is

 

3. Kartala (Grand-Komora, Komoru salas)

Augstums: 2361 m

Ekskursijas cena: 70-100 EUR no personas

Labākais laiks apmeklējumam: no aprīļa līdz novembrim

Pēdējais Kartala izvirdums notika salīdzinoši nesen- 2007. gada janvārī. Kopš tā brīža vulkāns ir pierimis un laiž savā virsotnē ekstremālu ekskursiju cienītājus. Uz doto brīdi vispopulārākais maršruts ir tas, kurš sākās pie Mvuni ciema, kurš atrodas vulkāna pakājē, tuvumā no Komoru salu galvaspilsētas Moroni.

Kāpiens sākas agri no rīta— ne vēlāk par 5, lai nebūtu jākāpj viskarstākajā laikā. Ap dienas vidu- pusdienu pauze govju ganībās- meža zemeņu aizaugušā pļavā. Pēc pusdienām ceļotājiem ir paredzēts vienā kāpienā tikt līdz pašai augšai. Kāpiens beidzas saulrietā, apmetnes vieta tiek celta pašā krāterī, uz melnajām smiltīm. Šeit ir ko apskatīt: skaidrā laikā ir redzamas visas arhipelāga salas. 

Pie kā vērsties: www.karthalatours.com

 

4. Sent-Helensa (ASV, Vašingtonas štats)

Augstums: 2550 m

Ekskursijas cena: $150-800

Labākais laiks apmeklējumam: no aprīļa līdz oktobrim

Šis vulkāns ir slavens pirmkārt ar to, ka tieši tā izvirdums, kurš notika 1980. gadā, tika atzīts par visspēcīgāko pagājušā gadsimta laikā. Tad pelnu kārta noklāja četru štatu teritoriju un izvirduma spēks bija kā no 500 bumbu sprādziena, kas nomestas uz Hirosimu.

Šodien, visi tie, kurus nebaida šie fakti, var viegli uzkāpt iznīcinošajā kalnā. Blakus esošajā Sietlā vairums tūrisma kompāniju piedāvā tūres uz kalna smaili, ieskaitot ekskursijas ar helikopteru. Taču, ja ir vēlēšanās kāpt (ja tas notiek periodā no novembra līdz martam) var vispār neko nemaksāt un bezmaksas kāpt patstāvīgi, lai gan tas nav tas veiksmīgākais periods laikapstākļu dēļ. Pārējā laikā nāksies šķirties no obligātajiem $22 par atļauju kāpšanai kalnā un no 15. maija līdz 31. oktobrim Sent- Helensā tiek ielaisti ne vairāk par 100 personām diennaktī. Šajā laikā tūrisma kompānijas arī rezervē vietas saviem klientiem, līdz ar to cenas šajā periodā var sasniegt pat $800 par tūri.

Pie kā vērsties: www.visitmtsthelens.com

 

5.Kotopahi (Ekvadora)

Augstums: 5897 m

Ekskursijas cena: $300-600 no personas (atkarībā no cilvēku skaita grupā un tūres noteikumiem).  

Labākais laiks apmeklējumam: no decembra līdz aprīlim

Ar šo vulkānu ir saistīts liels daudzums leģendu un saskaņā ar vienu to tām, tajā, līdzīgi kā Olimpā, mīt dievi. Pat pašam vulkāna nosaukumam ir vairāki tulkojuma varianti: viszināmākais no tiem - „Spīdīgā masa”, savukārt vispoētiskākais - „ Lietus vēstnesis”. Taču nenoliedzami ir tas, ka šis vulkāns ir ne tikai Ekvadoras, bet arī visas Dienvidamerikas viena no visskaistākajām virsotnēm.

Kotopahi atrodas netālu no Kito un šeit, Ekvadoras galvaspilsētā, daudzas tūrisma firmas piedāvā savus pakalpojumus organizējot kāpšanas tūres ( starp citu, speciāla sagatavotība tam nav nepieciešama, neskatoties uz pieklājīgo augstumu 5897 m).

Vulkāna piekājē var tikt dažādos veidos: ar mašīnu, motociklu, velosipēdu, zirgu un pat kājām. Standarta maršruts iekļauj kāpienu no bāzes nometnes Kampo alto, kuru vislabāk ir uzsākt naktī: 5–8 stundas līdz virsotnei un viss rīta Andu skaistums kā uz delnas. 

Pie kā vērsties: www.surtrek.com

 

6. Kamčatkas vulkāni (Kamčatka, Krievija)

Ekskursijas cena: $2200-5000 vienai personai, atkarībā no cilvēku skaita grupā un firmas- organizatora (lielāko daļu cenas sastāda aviobiļetes— Petropavlovska-Kamčatska — Maskava); parasta kāpiena ar kājām cena grupas sastāvā uz vienu darbojošos vulkānu- apmēram 3000 rubļu.

Labākais laiks apmeklējumam: no maija līdz septembrim

Kamčatka ir īsta vulkānu valstība, tā ir iekļauta JUNESCO Vispasaules mantojuma sarakstā: Mutnovska, Gorelija, Plakanais Tolbačiks, Kalna zobs, Viļučinska un, protams, visas Eirāzijas cars- vulkāns Kļučas sopka ar augstumu gandrīz 5 km. Kopumā šeit ir vairāk nekā 500 vulkānu, no kuriem 28 — aktīvi un gandrīz visus tos var apmeklēt ekskursiju tūres laikā.

Vidējā cena kāpienam uz vienu aktīvu vulkānu svārstās $100 rajonā. Standarta ekskursiju tūre iekļauj kāpienu ar kājām un vienu vai divas ekskursijas ar helikopteru. Taču viss ir atkarīgs no tūristu grupas lieluma, tūres izvēlēs, individuālām vēlmēm ( dažas tūrisma firmas piedāvā lēcienus ar izpletni uz sopkas piekāji par atsevišķu maksu) un attiecīgi no vulkānu aktivitātes.

Pie kā vērsties: www.kamchatkatracks.com vai www.kamchatkadventures.ru

 

7. Montaņpelē (Martinika)

Augstums: 1397 m

Ekskursijas cena: €24-40 no personas

Labākais laiks apmeklējumam: no novembra līdz jūlijam

Šī vulkāna nosaukums tiek tulkots visai nevainīgi- Plikpaurainais kalns. Montaņpelē atrodas salas ziemeļu daļā, pāris desmitus kilometru no galvaspilsētas For-de-Frans. Vulkāns ir slavens ar to, ka izvirduma laikā 1920. gadā, līdzīgi Vezuvam, noslaucīja no zemes virsas veselu pilsētu ar visiem tās iedzīvotājiem.

Pēdējo reizi vulkāns izrādīja aktivitāti 1932. gadā. Kopš tā brīža vulkāns ir pieklusis un Plikpaurainā kalna pakājē pat ir izveidots vesels vulkānisma muzejs. Vulkāna ( un muzeja) apmeklējums var ideāli iekļauties atpūtas laikā Martinikas salā: no Montaņpelē virsotnes paveras pārsteidzošs skats uz visu salu. Kāpiens kalnā nav sarežģīts, ņemot vērā to, ka vulkāna augstums sastāda tikai 1397 m. Pēc gida pakalpojumiem jums ir jāvēršas Bureau de la randonnée un tūlīt pat jāatrod sev kompānija- minimālais cilvēku skaits grupā ir četri.

Pie kā vērsties: http://www.mount-pelee.com

 

8. Taranaki vai Egmonta (Jaunzēlande)

Augstums: 2518 m

Ekskursijas cena: $35-225

Labākais laiks apmeklējumam: no septembra līdz martam

Taranaki ir visskaistākais Jaunzēlandes vulkāns un ar savu formu atgādina japāņu brāli Fudzi, kā dēļ tas pat ticis izmantots kā fons filmējot filmu „Pēdējais samurajs”. 

Lielākā daļa tūrisma firmu piedāvā pakalpojumus uz Ziemeļu salu, tie iekļauj (papildus pašam kāpienam) ekskursiju uz Egmontas nacionālo parku, kurš ir visapkārt virsotnei, kā arī iepazīšanos ar maori kultūru. Kāpiens 2518 m augstajā kalnā aizņem veselu dienu, taču tas nenoliedzami ir to pūļu vērts: no virsotnes paveras elpu aizraujošs skats uz jūru, kura iekļauj Taranaki no trijām pusēm un Ziemeļu salu.

Pie kā vērsties: www.taranakitours.com

 

9. Kilauea (ASV, Havaju štats)

Augstums: 1247 m

Ekskursijas cena: $100-400

Labākais laiks apmeklējumam: no maija līdz oktobrim

Uzkāpt Havaju nacionālā parka pērlē, Kilauea vulkānā nav iespējams tādēļ, ka tas ir viens no aktīvākajiem vulkāniem uz planētas ar vislielāko krāteru (4,5 km), taču ieraudzīt to ir nepieciešams. Tas izsviež lavas tonnas, kuras ar ellīgām straumēm un upēm ietek taisni Klusajā okeānā.  Tieši pateicoties šīm straumēm Big Ailendas laukums, uz kura atrodas uguni elpojošais kalns, pēdējo 20 gadu laikā ir palielinājies par 200 ha. Atdzīvojusies ģeoloģija, par kuras lieciniekiem var kļūt ikviens, kurš uzņemas risku ieraudzīt dabas aktivitāti- ja, protams, Nacionālo parku dienests uzskatīs to par drošu. Netiek ieteikts vulkānam tuvoties cilvēkiem ar plaušu un elpceļu saslimšanām, jo gaiss tur ir piesātināts ar dažādu skābju un gāzu tvaikiem.

Pie kā vērsties: www.americaonline.ru vai  www.holidaym.ru

 

10. KavaIdžen (Java, Indonēzija)

Augstums: 2386 m

Ekskursijas cena: $150-300

Labākais laiks apmeklējumam: no marta līdz oktobrim

Ekskursija uz Kava- Idžen atstās iespaidu ne tikai ar satriecošo skatu uz apkārtni no vairāk nekā 2800 m augstuma. Starp pārējām ugunīgajām Javas un visas Indonēzijas augstienēm, šis vulkāns izceļas ar to, ka tā krāterī ir ezers, kurš ir piepildīts ar ūdens, sērskābes un sālsskābes maisījumu.  Šeit, tā krastos strādā cilvēki, kuri ar rokām iegūst sēru, šajos ellīgajos apstākļos. Vidējs šāda strādnieka mūža ilgums ir 30 gadi un vidējā alga dienā— ne vairāk par $13. Un pat pēdējais izvirdums (kurš notika 1999. gadā) netraucē šīm biznesam. 

 

Standarta ekskursija uz vulkānu dalās divos etapos: ar mašīnu līdz 1000 m atzīmei, pēc tam— pašu spēkiem. Tāda pastaiga aizņem pāris stundas un neprasīs lielas pūles. Taču visiem, kuri plāno doties uz Kava- Idžen ir jābūt līdzi marles sejas maskai: sērūdeņraža tvaiki un skābe postoši iedarbojas uz plaušām.

 

Pie kā vērsties: www.tourguide-bali.com

67212121


67334423


66220220


67315800


67283882


66220220


67280711


27779904


67085085


29898619Antālija (2020)

Antālija – kūrortpilsēta un osta Turcijas dienvidos, Antālijas provinces administratīvais centrs atrodas 30 m augstumā virs jūras līmeņa. Antālijā dzīvo 677 tūkstoši cilvēku (2005 g.), līdz 2 miljoniem cilvēku vasaras periodā. &S...

Lasīt tālāk

Krētas sala (2020)

Krēta ir grieķu zemes patiess dārgums, kurš atklāj noslēpumus un vērtības, kuras sala glabājusi jau gadsimtiem ilgi. Tā ir saules pielieta vieta ar sirsnīgiem un lepniem cilvēkiem, kuriem nācies piedzīvot gan daudz slavas, gan dzīves mirkļu...

Lasīt tālāk

Rodas sala (2020)

Rodas sala- tā ir bruņinieku sala un īstens Vidusjūras dārgums, paša saules Dieva Heliosa staru apspīdēts. Ilgu laiku Egejas jūra slēpa šo līdzīgo vietu no cilvēkiem un Dieviem, bet kā vēsta sena leģenda- reiz viļņiem atkāpjoties un ...

Lasīt tālāk

Korfu sala (2020)

Senatnē zināma kā Kerkira-mūsdienās daudziem labāk zināma ar nosaukumu Korfu sala līdz pat šim laikam nav zaudējusi savu pievilcību. Gleznainie dabas skati vijas ar unikālo vietējo arhitektūru, radot neatkārtojamu un apburošu iespaid...

Lasīt tālāk

Hurgada

Atzīts tūrisma centrs Sarkanās jūras krastā. Pilsēta Hurgada atrodas 500 km uz dienvidaustrumiem no Kairas. Šeit cauru gadu spīd saule, gar krastmalu stiepjas nebeidzamas pludmales uz vientuļo kalnu fona, lieliskas sērfošanas un zemū...

Lasīt tālāk

Šarm el Šeiha

Sinajas pussalas dienvidu galā atrodas kūrorts Šarm-el-Šeiha – tulkojumā „cara (šeiha) līcis”, kuram ir paša prestižākā jūras kūrorta reputācija Ēģiptē. Jebkurā no gada 12 mēnešiem lidmaš...

Lasīt tālāk

Taizeme

Taizeme - „Tūkstoš smaidu zeme” un pati populārākā dienvidrietumāzijas vieta, kur pieejami visi atpūtas veidi. Vēlaties klasisku atpūtu mūsdienīgā kūrortā? Lūdzu! Varbūt vētrainu naktsdzīvi un ekstremālus piedzīvojumus? Nav prob...

Lasīt tālāk