Hurgada (2023-2024)

Informācija par kūrortu

Atzīts tūrisma centrs Sarkanās jūras krastā. Pilsēta Hurgada atrodas 500 km uz dienvidaustrumiem no Kairas. Šeit cauru gadu spīd saule, gar krastmalu stiepjas nebeidzamas pludmales uz vientuļo kalnu fona, lieliskas sērfošanas un zemūdens niršanas iespējas.

Hurgadas unikālie klimatiskie apstākļi ļauj šeit komfortabli atpūsties visu gadu. Pašā aukstākajā mēnesī - februārī – jūras ūdens temperatūra Hurgadas piekrastē nenoslīd zem 20-22 grādiem, bet gaiss sasilst līdz 23-25 grādiem un vairāk. Pašā karstākajā mēnesī - augustā – ūdens temperatūra, kā likums, nav zemāka par 28, bet gaisa – parasti ne augstāka par 35 grādiem.

Der ievērot, ka Ēģiptes klimats ir sauss, un pat vasaras karstumu Sarkanās jūras kūrortos ir vieglāk panest kā Vidusjūras kūrortos, kur, kā zināms, ir mitrs klimats. Pie tam, Hurgadai raksturīgā pastāvīgā jūras brīze padara atrašanos pludmalē patīkamu pat pašos karstākajos vasaras mēnešos.

Daivinga cienītāji novērtēs Sarkanās Jūras zemūdens pasauli, kuru pamatoti uzskata par pašu bagātāko un krāšņāko Ziemeļu puslodē. Pārsteidzošā šī Indijas okeāna iekšējās jūras ūdens tīrība un dzidrums saglabājas pateicoties tam, ka tajā neieplūst neviena upe, kura piesārņotu to ar smiltīm un dūņām.

Pēc viesnīcu skaita uz vienu iedzīvotāju šī pilsēta ieņem vienu no pirmajām vietām pasaulē. Vairāk kā divi simti mūsdienīgu viesnīcu izvietotas gar piekrasti desmitiem kilometru garumā. Šeit ir pārstāvēti gandrīz visi pazīstamie viesnīcu tīkli - "Hilton", "Marriott", "Sheraton", "Intercontinental"  un daudzi citi. Neskatoties uz to Hurgada turpina būvēties: jauni viesnīcu kompleksi izaug burtiski acu priekšā.

Praktiski visas viesnīcas ir piemērotas atpūtai ar ģimeni. Viesnīcu personāls zina pietiekoši daudz frāžu, lai saprastos ar jebkuru Eiropas pilsētas pārstāvi. Un nav pārsteigums, ka krieviski runājošie Hurgadā jūtas gandrīz kā mājās.

Ēdināšana viesnīcās, tāpat kā citos Ēģiptes kūrortos, ir organizēta pēc „zviedru galda” principa, pie kam asortiments atšķiras ar daudzveidību un bagātību, tiek piedāvāti daudz dažādu dārzeņu, augļu, zivis. Brokastis un vakariņas, kā likums, tiek iekļautas ceļojuma cenā. Pa dienu var paēst kādā no daudzajiem restorāniņiem, kuri izvietoti kā pašā viesnīcā, bieži tieši pludmalē, tā arī pilsētas vecajā, eksotiskajā daļā.

Iebraucot Hurgadā tūrisma aģenti piedāvās Jums aizraujošu ekskursiju programmu: Izbraukumus uz Luksoru un Kairu, pastaigu pa jūru uz koraļļu salām, neaizmirstamu braucienu ar džipiem pa tuksnesi. Daivinga piekritējiem ir iespēja iznomāt akvalangu, parasti turpat viesnīcā. Lai ieraudzītu pazemes pasaules skaistumu nepavisam nav nepieciešams nirt ar akvalangu – caur zemūdenes „Sinbads”, kura iegremdējas 20 m dziļumā, stiklu iespējams vērot visdīvaināko formu un krāsu zivis.

Līdz ar tumsas iestāšanos tūristus sagaida citas iespējas: diskotēkas, kazino, pārsteidzošu gaismas-mūzikas ūdens strūklaku šovs, omulīgi restorāni un kafejnīcas kur var nobaudīt ne tikai gaļas, bet arī zivs šašlikus, kā arī citus austrumu un eiropiešu virtuves ēdienus. Daudzās viesnīcās vakaros notiek dejotāju un folkloras ansambļu priekšnesumi.

Hurgadas dienvidu daļā atrodas leģendārā pils "Tūkstotis un viena nakts", celta austrumu Disnejlendas stilā, kur katru vakaru notiek teatralizēti priekšnesumi par Ēģiptes dzīves faraonu laikā tēmām. Turpat atrodas arī viena no visgreznākajām Hurgadas viesnīcām, stilizēta sultāna pils, daudz suvenīru veikalu un restorānu.

Lielu popularitāti ārzemju tūristu vidū ir ieguvuši vietējie juvelieru veikali, kur var iegādāties nedārgus, bet skaistus izstrādājumus no zelta un sudraba. Hurgadā strādā veikali, kur notiek beznodokļu tirdzniecība. Uzrādot pasi, ārzemniekiem ir iespēja šeit iegādāties trīs vienības alkoholiskos dzērienus un cigarešu bloku, kā arī citas, ceļotājam nepieciešamas, preces.

Vīzas: LR pilsoņiem , ja viņi ir iegādājušies komplekso tūrisma pakalpojumu, vīzu ir iespēja saņemt pie ielidošanas Hurgadas lidostā