Šarm el Šeiha (2023-2024)

Informācija par kūrortu

Sinajas pussalas dienvidu galā atrodas kūrorts Šarm-el-Šeiha – tulkojumā „cara (šeiha) līcis”, kuram ir paša prestižākā jūras kūrorta reputācija Ēģiptē. Jebkurā no gada 12 mēnešiem lidmašīnu čarterreisi nepārtrauktā straumē ved šurp tūristus no Rietumeiropas, pēdējos gados arī no Latvijas. Kā citos Sarkanās jūras kūrortos, arī Šarm el Šeihā tūristu sezona nebeidzas nekad: sauļoties un peldēties šeit var visu gadu, pie kam arī ziemas mēnešos ūdens temperatūra nenokrīt zemāk par 20-22 grādiem, bet gaisa temperatūra ne zemāk par 23-25 grādiem.

Plašā Naami līča krastā uzceltas divi desmiti viesnīcu un tūristu ciematu, kuros ir ierīkots viss nepieciešamais atpūtai un sporta nodarbēm. Īpaši augstu Šarm el Šeihu vērtē zemūdens peldes cienītāji. Tuvumā atrodas nacionālais parks Ras-Muhammad, kuram nav līdzīga Ziemeļu puslodē pēc koraļļu, jūras floras un faunas daudzuma un kvalitātes. Varētu teikt, ka visa tūrisma industrija šeit ir pakļauta vienai lielai izklaidei – zemūdens tūrismam: vietējos veikalos ir iespēja iegādāties speciālo aprīkojumu, sporta tērpus un dažādus aksesuārus, nepieciešamus profesionāliem un iesācējiem – nirējiem. Aptuveni pāris desmitu daivinga centru piedāvā visu nepieciešamo niršanas piekritējiem, viņus apkalpo liels skaits pieredzējušu instruktoru.

Tiem, kurus nevilina niršana, Šar el Šeihā ir daudz citas izklaides: tenisa korti un džakuzi, trenažieru zāles un mini-golfa klubi, sporta zirgi un vēja dēļi, izpletņi, ūdens motocikli un daudz, daudz cita. Jaunatnes vidū īpaši populārs ir elpu aizraujošais džipu-safari tuksnesī.

Nakts dzīve ir slavena ar savām diskotēkām, naktsklubiem, kazino un šoviem. Vakaros visi restorāni, kafejnīcas un bāri ir pārpildīti, un tur var dzirdēt ne mazums zemūdens piedzīvojumu.

Šarm el Šeihu apmeklējošie tūristi noteikti apmeklē Svētās Jekaterinas klosteri, viens no interesantākajiem tūrisma objektiem Sinajā, kur atrodas Neopalima baznīciņa. Pats klosteris atrodas Sinaja kalna piekājē, kur pēc vēstījuma, Mozum tika nodoti desmit baušļi. Katru nakti desmiti ticīgo no dažādām valstīm dodas no kalna uz Sinajas kalnu, lai sagaidītu saullēktu.

Šarm el Šeiha skaitās viens no skaistākajiem ēģiptiešu kūrortiem, un tā skaistums ir īpašs. Dīvainu krāsu dažādība, smaragdzaļie zālāji, koki un palmas, plašās pludmales ar maigām, siltām smiltīm, tirkīza zilā jūra un gaišzilie ezeriņi – tas viss ir savdabīgā kontrastā un vienlaicīgi apbrīnojamā harmonijā ar daudzkrāsainajiem kanjoniem, pasakainajām klintīm un dzeltenajām smiltīm.

Vīzas: LR pilsoņiem , ja viņi ir iegādājušies komplekso tūrisma pakalpojumu, vīzu ir iespēja saņemt pie ielidošanas Šarmelšeihas lidostā